Росія запропонувала боротися з корупцією з космосу

В Росії ввжають ефективним методом боротьби з корупцією - аерокосмічну зйомку, що дозволяє відстежувати та контролювати покупки чиновників.

Аерокосмічна зйомка може стати до боротьби з корупцією. Так вважає голова Рахункової палати Росії Сергій Степашин.

За його словами, світова практика податкових органів - використовувати у своїй роботі результати космічних зйомок дозволяє контролювати покупки чиновників. Втім, таке використання фотографій з орбіти Землі - лише один аспект.

"Почнемо з сільського господарства. За космічними знімками, наприклад, можна визначити, скільки хлорофілу в рослинах, як вони розвивається. Так можна спрогнозувати врожайність, визначити, що за тип посівів. Це дуже важливо для тих, хто субсидіює сільське господарство, наприклад, якщо виробник говорить, що земля обробляється, а вона не обробляється", - наголосив директор Поволзького центру космічної геоінформатики Андрій Чернов.

Як відомо, фотографії з космосу проти несплати податків заснована на зарубіжному досвіді. У 2007 році подібний експеримент провела Аргентина, після чого ще кілька держав взяли на озброєння аерокосмічні методи виявлення нечесних платників податків.

Нагадаємо, згідно з соціологічними дослідженнями майже 70% українців хоча б раз у житті давали хабарі.

Більше половини українців вважають, що в нашій країні за гроші можна купити рішення суду (58,7%), депутатський мандат (56,7%) і звільнення від кримінальної відповідальності (55,4%). На думку 30,5%, за гроші можна купити в Україні життя чи свободу іншої людини.

Як відомо, в 2009 році середній розмір хабара чиновникові в Україні склав 108 тис грн. Зокрема, найбільший хабар, який отримав державний посадовець в 2009 році, складав 6 млн грн. А найбільша сума вимагання хабара - 24,4 млн грн.

Читайте також:

Найбільший в Україні хабар склав 2,5 млн грн

Голова Банку Ватикану підозрюється в причетності довідмивання грошей

Київські чиновники завдали шкоди столиці на 100 млн грн

Уряд бразильського міста в повному складі заарештували за хабарі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: