Росія запропонувала розділити Єрусалим

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров закликав віддати східний Єрусалим палестинцям, а західний залишити Ізраїлю.

Росія запропонувала територіально розділити Єрусалим між Палестиною та Ізраїлем.

"Західний Єрусалим - ізраїльський, східний Єрусалим - палестинський, а святі місця, напевно, можуть бути тільки під міжнародним управлінням", - заявив глава МЗС РФ Сергій Лавров.

За його словами, дане питання можна вирішити тільки з урахуванням релігійної складової.

"Коли хто-небудь, будь то Ізраїль чи Палестина, каже: "Єрусалим буде моїм", це ніколи не буде працювати. Працювати буде тільки відображення у міждержавному форматі того, що вже існує у міжконфесійній формі. Це має бути частиною загального врегулювання, коли Палестина і Ізраїль домовляться про кордони з обов'язковими розмінами", - зазначив міністр.

Він наголосив, що "ніхто не очікує, що Ізраїль зруйнує і забере із собою великі поселення, але палестинці повинні отримати натомість щось близьке до того, що забере собі Ізраїль".

"Його (рішення щодо Єрусалима – прим. ред.) не буде без територіального розмежування і без вирішення проблеми біженців. Ми це бачимо так: західний Єрусалим - ізраїльський, східний Єрусалим - палестинський, а святі місця, напевно, можуть бути тільки під міжнародним управлінням", - констатував Лавров.

Зараз весь Єрусалим перебуває під контролем Ізраїлю. Проти розділу міста виступає чинний прем'єр-міністр країни Біньямін Нетаньяху. 

Нагадаємо, що наприкінці квітня цього року ФАТХ і ХАМАС - дві протиборчі сили Палестинської автономії - підписали угоду про примирення, домовилися створити тимчасовий уряд і провести загальні вибори.

Читайте також:

Єгипет зняв 4-річну блокаду сектора Газа

В ООН визнали готовність палестинців створити державу

Сотні палестинців прорвали кордон з Ізраїлем, є жертви

ФАТХ і ХАМАС поклали край 4-річному конфлікту в Палестині

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: