Росія запропонувала Японії разом освоювати Курили

Росія пропонує Японії спільно освоювати нафтові та газові родовища, розташовані в районі Курильських островів.

Росія запропонувала компаніям Японії спільно розробляти родовища нафти і газу в акваторії спірних Курильських островів, які кожна з двох країн вважає своїми.

З пропозицією разом розробляти вуглеводневі ресурси Курил до Японії звернувся повноважний представник президента Росії Дмитра Мєдвєдєва в Далекосхідному федеральному окрузі Віктор Ішаєв.

"Я багато знаю японських бізнесменів, і великих і середніх, які дуже хочуть співпрацювати з Росією. Для нас, і для них - це вигідне економічне співробітництво. Ми пропонуємо спільно освоювати острови Курильської гряди", - сказав Ішаєв.

Можливість такої співпраці вже давно витає в повітрі, сказав колишній заступник міністра палива і енергетики Росії Віталій Бушуєв.

Однак через суперечку про територіальну приналежність Курил Росія і Японія навряд домовляться про співпрацю, вважає він.

"На жаль, сьогодні політичні рішення часто домінують над економічною доцільністю", - зауважив експерт.

Офіційний Токіо заперечує проти будь-яких інвестицій Росії в острови. А також виступає проти спільних економічних проектів, оскільки вважає, що це означало б непряме визнання російського суверенітету над спірними островами.

Японія називає південні острови Курильської гряди (Ітуруп, Кунашир, Шикотан і групу островів Хабомаї) своїми Північними територіями і оскаржує суверенітет Росії над ними. Через це країни досі не підписали мирний договір за підсумками Другої світової війни.

Японська сторона вважає їх своїми північними територіями і не згодна, що вони належать Росії. Напруженість між країнами посилилася в листопаді 2010 року, після того, як Мєдвєдєв відвідав Кунашир.

У грудні того ж року Японія відкинула пропозицію Мєдвєдєва про створення єдиної економічної зони на Південних Курилах.

Читайте також:

На Росію насувається радіоактивний циклон з Японії

США визнали суверенітет Японії над Курилами

Грузія і Японія об'єдналися проти "російських окупантів"

Росія закликала Японію не нагнітати негативні емоції навколо Курил

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: