Росія запропонувала Європі допомогу у контролі над озброєннями

Мєдвєдв упевнений, що Договір про євробезпеку, який запропонувала Росія, буде рано чи пізно затребуваний.

 Президент Росії Дмитро Мєдведєв висловив надію, що незабаром у Європі буде подолано безвихідь у питанні контролю над звичайними озброєннями, і повідомив, що РФ готова активно допомагати у вирішенні цієї проблеми.

"Ми не просто чекаємо і сподіваємося, ми маємо намір активно сприяти у вирішенні цих питань", - сказав він на саміті ОБСЄ в Астані.

За словами Мєдвєдєва, в 70-80-ті роки ОБСЄ впорався зі своїм завданням, не давши політичним та ідеологічним суперечностям перерости в конфлікт. Сьогодні також не треба відступатись від принципів ОБСЄ.

"Ми вдячні багатьом країнам за підтримку наших ідей у сфері контролю за озброєннями, і вже почався процес оновлення Віденського документу 1999 року, ми очікуємо, що на міністерській зустрічі 2011 року буде узгоджена нова редакція цього документа", - заявив президент РФ.

Мєдвєдв також упевнений, що Договір про євробезпеку буде рано чи пізно затребуваний: "Можливо, стереотипи ще сильні і ця ініціатива має, як кажуть, сильно випереджаючий характер, але я не сумніваюся, що час цього Договору рано чи пізно прийде".

Ініціативу розробки Договору про європейську безпеку Мєдвєдєв озвучив 4 червня 2008 в Берліні. Серед основних положень документа Росія бачить повагу суверенітету, територіальної цілісності та політичної незалежності держав.

У пріоритетах договору, який запропонувала Росія, також присутнє положення про неприпустимість застосування сили і положення про те, що жодна держава і міжнародна організація не можуть мати ексклюзивних прав на підтримку миру і стабільності в Європі.

Читайте також:

Путін розповів Ларрі Кінгу про нову гонку озброєнь та демократію у Росії та США

Росія припустила початок нової гонки озброєнь

Обама та НАТО відкинули ідею Мєдвєдєва об'єднати системи ПРО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: