Росія запустила газогін до Південної Осетії в обхід Грузії

У Південній Осетії відкрився найбільш високогірний газогін у світі. Володимир Путін пообіцяв, що республіка стане не тільки споживачем, але й транзитером газу.

У Південній Осетії 26 серпня було урочисто відкрито газогін "Дзуарікау - Цхінвалі", який постачатиме до республіки російський газ в обхід території Грузії.

Раніше Південна Осетія користувалася, зокрема, віткою газогону "Тбілісі – Кутаїсі". Утім, безперебійне забезпечення населених пунктів газом багато в чому залежало від природних та кліматичних умов. Також Москва вбачала можливість перебоїв у постачаннях газу через геополітичні причини.

Нова магістраль розташована на висоті 3148 метрів над рівнем моря, перетинає більше 20 населених пунктів. Довжина трубопроводу становить майже 163 км, при цьому половина траси прокладена в гірській місцевості.

Пряму подачу газу новою віткою відкрив прем'єр-міністр Росії Володимир Путін. Цей акт відбувся за підсумками переговорів з президентом Південної Осетії Едуардом Кокойти, який перебуває з візитом у Москві. Символічно - у першу річницю визнання Москвою незалежності Південної Осетії.

"Тепер, разом із задоволенням власних потреб в газі, Південна Осетія зможе стати країною-транзитером газу", - наголосив Путін.

Тепер "Газпром" і Південна Осетія планують створити спільне підприємство з експлуатації газогону високого тиску в республіці. Розподіл часток в спільному підприємстві ще обговорюється, але, як заявив журналістам заступник голови правління "Газпрому" Олександр Ананенков, частка концерну в СП буде достатня велика, оскільки він планує вкладати великі інвестиції.

Читайте також:

НАТО: Абхазія і Південна Осетія не змогли домогтися міжнародного визнання

Південна Осетія та Абхазія відзначають рік визнання незалежності

Південна Осетія віддала Росії військові бази на 99 років

ЄС будуватиме газопровід в обхід Росії та України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: