Росія заробить десятки мільйонів доларів на війні в Афганістані

За договором між НАТО та Росією, остання отримає десятки мільйонів доларів на місяць за транзит військових вантажів. У Москві побоюються залучення наркотиків.

Співробітництво з НАТО в Афганістані обіцяє Росії величезну комерційну вигоду - за найскромнішими підрахунками доходи складуть десятки мільйонів доларів на місяць. Такі висновки склали, проаналізувавши названі МЗС суми за транзит військових вантажів через російську територію.

За даними відомства, ціна перевезення одного контейнера становить 1,8 тисячі доларів. При цьому мова може йти про десятки тисяч залізничних контейнерів щомісяця. До того ж потреба в транзиті зросте з майбутнього року, коли НАТО планує почати виведення з Афганістану міжнародних сил зі сприяння безпеці.

Угода Москви і НАТО про зворотний транзит військових вантажів з Афганістану через РФ стане головним комерційним підсумком саміту Росія-НАТО, який відбудеться в Лісабоні 20 листопада.

За словами високопоставленого джерела газети в МЗС, домовленість з цього приводу можна вважати досягнутою - на саміті її лише оформлять юридично. "Зараз діє наземний транзит до Афганістану, а після саміту запрацює транзит звідти - причому це буде угода з альянсом в цілому. Нам залишилося погодити внутрішньодержавні процедури", - пояснив дипломат.

Постпред Росії при НАТО Дмитро Рогозін також підтвердив, що ведуться переговори щодо зворотного транзиту. "Для нас, за великим рахунком, питання не в тому, чи дати згоду на цей комерційний, по суті, транзит, за який російський бюджет отримує чималі гроші. Питання в іншому - чи не буде цей зворотний транзит використовуватися для розширення каналів постачання в Росію героїну з Афганістану", - сказав він.

"Ми, звичайно, не підозрюємо альянс в тому, що він возить героїн. Це абсурд і дурниця. Але існують кримінальні групи, які діють в рамках організованої злочинності в Афганістані, і ми не можемо виключити того, що вони можуть мати доступ до контейнерів, їх формування та формування ешелонів, - пояснив Рогозін. - Тому такого роду питання може бути розглянуто лише в тому випадку, якщо відповідні російські структури - митниця, спецслужби - будуть мати повний доступ до вмісту контейнерів".

За його словами, на саміті Росія-НАТО буде прийнято рішення про зміну характеру афганського транзиту Альянсу через Росію. "Будуть вжиті певні заходи по розширенню можливостей для транзиту з тим, щоб задовольнити запити ряду європейських країн НАТО", - сказав Рогозін.

Він уточнив, що мова йде, перш за все, про громадянський транзит. "Військові вантажі ми возити залізницею не будемо. Мова йде про товари, які не входять до списку вантажів військового призначення", - сказав російський постпред.

Він нагадав, що військовий транзит може забезпечуватися тільки по повітрю, і це правило буде продовжувати діяти. "Такі угоди (з військового повітряного транзиту) у нас є з Німеччиною, Францією, Сполученими Штатами. І незабаром з Італією та Іспанією", - сказав Рогозін.

Читайте також:

Таліби взяли під контроль один з районів Афганістану

Росія вводить спецназ в Афганістан

Бойовики напали на будівлю ООН в Афганістані

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: