Росія заступилася за Сталіна, пояснивши його ставлення до "зрадників"

Міноборони РФ стверджує, що Сталін не підписував жодних розпоряджень про те, щоб всіх, хто повернувся з фашистського полону, відправляти в табори.

Йосип Сталін не підписував жодних розпоряджень про те, щоб всіх, хто повернувся з фашистського полону відправляти в місця позбавлення волі, заявив начальник управління Міноборони РФ з увічнення пам'яті загиблих генерал-майор Олександр Кирилін.

"Чомусь стало нормою вважати, що нібито був наказ Сталіна всіх військовополонених вважати зрадниками, а їхні родини - репресувати. Ніколи не бачив таких документів ", - зазначив представник військового відомства на зустрічі з журналістами у Фонді сприяння науковим дослідженням проблем безпеки "Наука-ХХI".

За даними Кириліна, з 1 млн 832 тис. громадян СРСР, які повернулися з полону, були засуджені за співпрацю з німцями тільки 333,400 людей. Як вважає Олександр Кирилін, немає документальних підтверджень заяви Сталіна: "У нас немає військовополонених, а є зрадники". Тим часом наказ номер 270, в якому йдеться про знищення "зрадників", що здаються в полон, і репресії відносно їх сімей, добре відомий історикам.

На думку генерала, дослідження західних вчених, зокрема, відомого німецького історика Йоахіма Гоффмана "Історія власовської армії", в якому він пише, що в СРСР всі, хто повернувся з полону, загинули в таборах, є фальшивкою. "Так, була тотальна перевірка, були фільтраційні пункти і табори, де людей перевіряли, але свідомо і цілеспрямовано військовополонених ніхто не знищував", - стверджує начальник управління Міноборони.

Генерал Кирилін визнав, що негативне ставлення радянської влади, в тому числі Сталіна, до військовополонених, мало місце. Як пояснив представник військового відомства, це пояснювалося великими невдачами, які терпіла радянська армія на початку війни, коли сотні тисяч людей потрапили в полон. "У цьому була вина і Сталіна, і військового керівництва, і всіх командирів до командира відділення включно. І те, що тоді сотні тисяч людей загинули від відсутності води, харчування, медичного забезпечення, це теж величезна трагедія", - зазначив Кирилін, підкресливши, що, тим не менш, за його даними, якогось нормативного документа, який наказує вважати всіх військовополонених зрадниками, ніколи не було.

Представник Міноборони нагадав, що існував наказ Верховного головнокомандувача, відповідно до якого в похоронках, які направлялися рідним, говорилося, що людина, "вірна присязі, військовому обов'язку і соціалістичної Батьківщини", пропала без вісті. Відповідно до наказу наркома оборони ця довідка була підставою для клопотання про виплату допомоги сім'ї.

Як вважає Олександр Кирилін, зараз важливо розібратися, за що були засуджені ті 333 000 людей, яких звинуватили у співпраці з ворогами. "Якщо ці люди були засуджені законно, ми закриємо цю інформацію і поставимо посилання, що сім'я може отримати її окремо", - пояснив генерал. Якщо ж буде встановлено, що вони постраждали несправедливо, то треба домагатися реабілітації та оповіщення про це родичів. За словами генерала, проведення такої роботи - у планах Міноборони.

Наказ про необхідність знищувати щонайменше частину тих, хто здався в полон і заарештовувати їхні родини добре відомий історикам. Наказ номер 270 Ставки Верховного Головного Командування Червоної Армії був підписаний 16 серпня 1941 Сталіним, заступником голови Державного комітету оборони В'ячеславом Молотовим, а також маршалами Семеном Будьонним, Климентом Ворошиловим та Семеном Тимошенко.

Читайте також:

У Києво-Печерській Лаврі освятили ікону із зображенням Сталіна

Комуністи пообіцяли пам'ятник Сталіну в Києві

Росія поклала вину за Катинську трагедію на Сталіна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: