Росія засудила дії Північної Кореї та посилила заходи безпеки

Росія боїться, що конфлікт на Корейському півострові може позначитися на населенні Далекого Сходу.

На випадок виникнення військового конфлікту між Північною та Південною Кореями Росія вдалася до превентивних заходів, спрямованих на посилення безпеки.

За даними джерел в правоохоронних структурах, погроза Пхеньяна оголосити війну Сеулу може позначитися на безпеці населення російського Далекого Сходу.

Наразі конкретних загроз для Далекого Сходу немає, але негативний сценарій розвитку подій не виключається. Тому необхідних заходів безпеки вживають різні російські відомства, зокрема військові структури.

Так, за даними джерел, посилюється контроль радіолокації і цивільна оборона. При цьому йдеться не про концентрацію військових зусиль, а про заходи на випадок конфлікту на Корейському півострові, зокрема з можливим використанням ядерної зброї. За деякими даними, подібних заходів вживають й інші сусідні КНДР країни.

Водночас у Міноборони РФ інформацію спростовують. "Жодні підрозділи Міноборони Росії не піднімалися за тривогою і з місця постійної дислокації не висувалися у зв'язку з підземним ядерним вибухом на території Північної Кореї", - заявив представник оборонного відомства.

Президент Росії Дмитро Мєдвєдєв під час телефонної розмови з президентом Південної Кореї Лі Мен Баком засудив КНДР за проведене підземне ядерне випробування.

Лідер РФ погодився, що дії Пхеньяну ведуть до ескалації напруженості, порушують резолюцію 1718 Ради Безпеки ООН і йдуть врозріз з нормами міжнародного права.

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров, між тим, закликав до відновлення шестисторонніх переговорів. Щоправда, за його словами, Росія хоче, щоб Рада Безпеки висловилася твердо і розробила заходи, "які могли б відповідати режиму нерозповсюдження ядерної зброї".

Ситуація на Корейському півострові почала загострюватися на початку цього тижня після того, як КНДР заявила про проведене підземне ядерне випробування. Після цього Пхеньян провів запуски ракет малої дальності "земля-повітря", а також запустив роботу заводу з виробництва збройового плутонію.

КНДР також розірвала угоду про перемир'я, що поклало кінець Корейській війні 1950-53 років.

Реакція у світі на ці події була украй негативною. Росія і Китай, що займали досі дружню позицію щодо КНДР, також засудили дії Пхеньяну. Наразі Рада Безпеки ООН готує резолюцію стосовно подій у Північній Кореї.

Читайте також:

КНДР розірвала перемир'я 1953 року

Північна Корея запустила третю за добу ракету в Японське море

КНДР відкрила вогонь по американських літаках

НАТО вимагає від Північної Кореї знищити ядерну зброю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: