Росія засудила санкції Європи та США проти Лукашенка

У МЗС Росії висловили своє незадоволення санкціями, які США та Євросоюз ввели проти президента Білорусі Олександра Лукашенка та його чиновників.

У Міністерстві закордонних справ Росії називають санкції, оголошені у понеділок, 31 січня, Євросоюзом і США проти можновладців у Білорусі, контрпродуктивними.

Про це йдеться в коментарі офіційного представника МЗС Росії Олександра Лукашевича.

Він зазначив, що кожна країна сама дає оцінку подіям, що сталися в Мінську 19 грудня 2010 року й пізніше.

"При цьому послідовна позиція Росії полягає в необхідності найширшого залучення Білорусії як суверенної європейської держави в процеси міжнародної співпраці. В цьому стратегічному контексті застосування проти Білорусії за політичними мотивами односторонніх санкцій із розрахунку на підрив соціально-економічної стабільності в країні матиме контрпродуктивний характер", - заявив Лукашевич.

Він упевнений, що навпаки, налагодження й розвиток взаємовигідних і рівноправних зв'язків із Білоруссю сприяло б поглибленню там ринкових перетворень і подальшому становленню демократичних інститутів.

Як повідомлялося, 31 січня Адміністрація США (фактично одночасно з Радою закордонних справ Євросоюзу) заявила про введення економічних санкцій і візових обмежень для чиновників, причетних до розгону мирної демонстрації в день президентських виборів 19 грудня 2010 року.

Зокрема, санкції США передбачають відновлення мораторію на економічне співробітництво з двома філіалами державного концерну "Білнафтохім" (підприємствами "Полоцьк-Скловолокно" і "Лідська лакофарба"), також розширення переліку державних чиновників і членів їхніх сімей, яким забороняється в'їзд до США.

Санкції введено у відповідь на жорсткі дії білоруської влади щодо розгону мирної демонстрації в день президентських виборів 19 грудня 2010 року.

Читайте також:

Лукашенку остаточно заборонили в’їзд до ЄС

Влада Білорусії підготувала відповідь на санкції Євросоюзу

Білорусь назвала санкції США проти Лукашенка "сталінізмом"

У Білорусі визнали, що деяких опозиціонерів затримали незаконно

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: