Росія зацікавилася альтернативною системою ПРО США

Після того як Росія виступала проти розміщення системи ПРО в Європі, вона просить надати більше інформації про альтернативу ПРО.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров 16 жовтня заявив, що Росія хотіла б більшої ясності з питання про розміщення альтернативної системи ПРО США. За словами Лаврова, на першому етапі нова система розміщення ПРО "не буде створювати труднощі", але подальші етапи вимагають роз'яснення.

У середині вересня США відмовилися від планів з розміщення третього позиційного району системи ПРО в Польщі та Чехії. Замість радара і комплексу наземних ракет-перехоплювачів, розміщення яких було заплановано за Джорджа Буша, нова американська адміністрація вирішила на початковому етапі використовувати кораблі з балістичними ракетами морського базування SM-3.

Як пояснив міністр оборони США Роберт Гейтс, з 2015 року США планують почати розміщення наземних елементів системи ПРО в Європі. Передбачається, що в наземному комплексі також будуть використані ракети SM-3, проте досі точно невідомо, в яких країнах вони будуть розміщені. Гейтс раніше не виключив, що цими країнами можуть стати Польща та Чехія.

На початку жовтня заступник міністра національної оборони Польщі Станіслав Коморовський, зокрема, заявив, що в Польщі можуть бути розміщені бази матеріально-технічного забезпечення американської системи ПРО і командні пункти ракет SM-3. Крім того, за деякими даними, США веде переговори про розміщення елементів ПРО в Україні.

Росія виступала категорично проти "старого" варіанта розміщення елементів системи ПРО в Польщі та Чехії і пропонувала США, зокрема, використовувати російські РЛС для захисту від ракетної загрози з боку Ірану - основного мотиву розміщення ПРО в Європі. Після того як плани США змінилися, начальник Генштабу РФ Микола Макаров повідомив, що Росія як і раніше проти того, щоб США створювали систему ПРО без співпраці з Росією.

Переговорів про створення спільної системи ПРО між Росією і США поки не було, але під час недавнього візиту до Москви держсекретар США Гіларі Клінтон заявила, що така об'єднана система (не тільки США і Росії, але і Європи) могла б бути створена.

Читайте також:

Росія занепокоєна переговорами щодо розміщення ПРО в Україні

США не мають наміру розміщувати ПРО в Україні

Пентагон: США не збиралися розміщувати ПРО в Україні

Росія вважає "екстравагантною" ідею розміщення ПРО в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: