Росія зацікавлена у створенні спільної зі США системи ПРО

Росія не втрачає надії, що опиниться під єдиним протиракетним захистом із США та Європою, але поки її ніхно не підтримує.

Росія зацікавлена у створенні спільної системи ПРО зі США та європейськими країнами, але поки західні партнери на це не йдуть.

Про це в четвер, 29 квітня, заявив глава МЗС РФ Сергій Лавров, виступаючи на сесії ПАРЄ. "Ми не втрачаємо надії і намагаємося все-таки в діалозі з нашими західними партнерами і в Європі, і в США вийти на спільний проект, але поки тривають два паралельні процеси, які ніде ще не перетнулися", - сказав міністр.

Глава російської дипломатії додав, що, за наявною інформацією, НАТО збирається створювати ПРО лише після того, як буде сформовано американську систему, і тільки потім залучати до цієї роботи Росію. "Ми хочемо зрозуміти, чи буде це спільна робота Росії і НАТО, або ми все-таки йдемо за інерцією", - зауважив він.

У зв'язку з цим Лавров закликав почати "з чистого аркуша" обговорення питань, пов'язаних зі створенням системи ПРО за участю зацікавлених європейських країн.

Він нагадав, що ще минулого року президент РФ Дмитро Мєдвєдєв закликав Барака Обаму "налагодити співпрацю з протиракетної оборони на основі багатосторонності, за участю європейських країн, які зацікавлені в цьому, а також на основі спільного колективного аналізу ситуації".

Нагадаємо, 26 квітня президент Росії Дмитро Мєдвєдєв заявив, що його країна може взяти участь у створенні єдиного протиракетного щита, якщо він захищатиме не тільки одну країну або групу країн, а буде в інтересах усіх відповідальних учасників світового співтовариства.

Читайте також:

У США Росію зарахували до небезпечних країн з блоку VIRUS

Мєдвєдєв нагадав США, що Росію вчити жити не потрібно

Україна попросить світ про захист через свій без'ядерний статус

США та Росія домовились про роззброєння

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: