Комісія РФ з розслідування загибелі Качинського завершила роботу

Російська держкомісія з розслідування авіакатастрофи під Смоленськом, в який загинув Качинський, завершила роботу. Надалі розслідування спільно з польськими колегами продовжить Слідчий комітет РФ.

Російська держкомісія зі встановленню причин авіакатастрофи під Смоленськом, у якій загинув президент Польщі Лех Качинський, завершила свою роботу.

Комісію очолював прем'єр-міністр Володимир Путін. Вона займалася забезпеченням збору доказів (зокрема, уламків літака), проведенням експертиз а також ідентифікацією рештків загиблих. Робота комісії була припинена, оскільки Міжнародний авіаційний комітет (МАК) - незалежна організація, яка проводила технічне розслідування - завершив роботу і передав матеріали слідчим органам.

Розслідування спільно з польськими колегами продовжить Слідчий комітет РФ. Як заявив його представник Володимир Маркін, в лютому СК РФ проведе "прийом польської делегації та слідчу роботу, спрямовану на усунення всіх питань, які виникають у польської сторони". Зокрема, свідків повторно допитають у присутності представників прокуратури Польщі.

Комісія МАК прийшла до висновку, що причиною аварії став людський фактор. Пілоти прийняли рішення садити літак в несприятливих погодних умовах. Очевидно, це відбувалося під тиском: у кабіні перебували сторонні, в крові одного з яких, головкому ВПС Польщі, знайшли алкоголь.

Спочатку результат роботи МАК викликав негативну реакцію в Польщі. Політики і представники уряду заявили, що звіт містить помилки; так, у ньому не дана оцінка дії російських авіадиспетчерів. Однак МАК не став вносити поправки до звіту, заявивши, що російські диспетчери не мали права забороняти посадку.

Також комітет відзначив, що не займається юридичними та політичними питаннями. Після цього польський прем'єр Дональд Туск зазначив, що хоча як і раніше вважає звіт неповним, претензій до висновків МАК у нього немає.

Експерт, близький до розслідування катастрофи, заявив, що, на його думку, ситуація в Польщі, що склалася після публікації звіту МАК, "трохи заспокоїться" після телефонної розмови, яку 14 січня провели президенти РФ і Польщі Дмитро Мєдвєдєв і Броніслав Коморовський.

Вони обговорили подальші дії з розслідування авіакатастрофи під Смоленськом, а також підтвердили плани щодо проведення спільних жалобних заходів, присвячених річниці трагедії. Крім того, вони обговорили доповідь МАК щодо причин Смоленської трагедії.

Ту-154 розбився 10 квітня 2010 року під час заходу на посадку на аеродром "Смоленськ-Північний". Усі 96 людей, які були на борту, загинули. Серед них Лех Качинський з дружиною, представники політичної та військової еліти Польщі.

12 січня цього року Міждержавний авіаційний комітет (МАК) Росії оприлюднив звіт про результати розслідування причин катастрофи. За даними МАК, винними у ній визнано екіпаж літака, який вирішив не йти на запасний аеродром попри погані погодні умови.

Матеріали розслідування також свідчать, що в кабіні пілотів під час посадки був головком ВПС Польщі Анджей Бласік, в крові якого було виявлено алкоголь.

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск назвав доповідь МАК "неповною", пояснивши, що у ній були враховані далеко не всі зауваження польських експертів.

Читайте також:

Росія: у катастрофі під Смоленськом винен екіпаж Ту-154

Ярослав Качинський назвав доповідь Росії про катастрофу під Смоленськом жартом

Загибель Качинського: у кабіні пілотів був п'яний главком ВПС Польщі

Біля місця загибелі Качинського хочуть збудувати турцентр для поляків

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: