Росія заявляє права на Арктику

Російський науково-дослідний інститут оприлюднив результати досліджень ґрунту, піднятого з дна Північного Льодовитого океану.

ВНДІ Океангеологія, що є головним науково-дослідним морським геологічним інститутом федерального агентства "Роснедра", оприлюднив перші результати досліджень ґрунту, піднятого 2 серпня з дна Північного Льодовитого океану в ході експедиції "Арктика-2007".

Як заявив в середу ввечері заступник директора інституту Віктор Посєлов, згідно цим результатам підводний хребет Ломоносова в Льодовитому океані є "структурним продовженням Сибірської континентальної платформи і ніяк не ізольований від російського плоскогір'я".

Хребет Ломоносова
Lenta.ru
Хребет Ломоносова (в центрі)
Проте учений уточнив, що повністю лабораторні роботи по ідентифікації геологічних структур планується завершити через рік.

Основною задачею експедиції "Арктика-2007" був заявлений збір доказів того, що спірна територія в районі хребта Ломоносова є продовженням російського континентального шельфу. За оцінками експертів, на цій території зосереджені 25 відсотків світових запасів вуглеводнів.

На територію шельфу в Арктиці претендують п'ять країн – крім Росії, це США, Канада, Данія і Норвегія. Вважається, що основний конкурент Росії в цьому питанні – Данія, яка вважає, що зазначений хребет – продовження острова Гренландія.

Але інші країни теж впевнені у своїх правах на цю територію. США, наприклад, вже відправили до Арктики наукову експедицію, а прем'єр-міністр Канади Стівен Харпер заявив про наміри його країни збудувати там порт і військову базу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: