Росія зажадала від Болгарії пояснень з приводу розміщення американської ПРО

Глава російського МЗС обурений планами Болгарії щодо розміщення елементів американської ПРО і вимагає вичерпних пояснень.

Глава російського МЗС Сергій Лавров зажадав від Болгарії пояснень щодо планів Софії про розміщення на своїй території елементів американської ПРО.

Таку заяву зробив російський міністр, перебуваючи в літаку по дорозі з Куби в Нікарагуа в рамках свого турне країнами Латинської Америки.

Лавров підкреслив, що Росія чекає на докладні пояснення щодо планів Болгарії розмістити у себе елементи американської ПРО, поставивши при цьому риторичне запитання: "Чому слідом за румунським сюрпризом зараз - болгарський сюрприз?"

За словами Лаврова, Росія чекає на пояснення, і такі пояснення були обіцяні. Він зазначив, що російський посол у Вашингтоні вже поставив відповідні запитання американським дипломатам.

Американські партнери стверджують, що розміщення комплексів ПРО в Болгарії є модифікацією системи протиракетної оборони в Європі, модифікацією тих заяв, які зробив президент США Барак Обама щодо зміни планів з розміщення ПРО в Європі, і мова йде, у першу чергу, про ракети середньої і меншої дальності, відзначив Лавров.

Глава російського зовнішньополітичного відомства також розповів про хід підготовки нового договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО). "Можу запевнити вас в тому, що договір погоджений на 97 відсотків", - сказав він, додавши, що "Можливо, поки триває наша розмова, договір вже погоджений на 97,5 відсотка".

Міністр підкреслив, що новий договір СНО повинен бути паритетним, він не повинен давати ніяких односторонніх переваг жодній зі сторін, і цей момент для Росії є принциповим. Він підкреслив, що домовленості на рівні військових експертів досягнуті, і зараз йдеться про те, щоб ці домовленості перекласти на мову дипломатії. Тобто, російські та американські дипломати знаходяться вже на останньому етапі, і на цьому етапі і виникають складнощі, тому що партнери намагаються на цьому етапі отримати для себе переваги.

Нагадаємо, в п'ятницю, 12 лютого, прем'єр-міністр Болгарії Бойко Борисов заявив, що підтримує ідею розміщення в країні елементів системи ПРО США.

Читайте також:

Болгарія зібралася встановити в себе американську ПРО

Польща пустила до себе американських військових

Росія вимагає від США пояснень з приводу розміщення ПРО в Румунії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: