Росія зажадала від Киргизії зберегти президентську форму правління

Росія висунула умови на півдні Киргизії, на яких вона готова була відправити в республіку війська.

Під час безладів на півдні Киргизії Росія висунула певні умови, на яких вона готова була відправити в республіку війська. Мова йшла, зокрема, про зміну проекту киргизької конституції.

Журнал посилається на анонімне "високопоставлене офіційне джерело в Бішкеку". За його твердженням, російська сторона запропонувала скасувати референдум за новою конституцією (призначений на 27 червня), а також переписати проект основного закону: відмовитись від переходу до парламентської форми правління і зберегти в Киргизії президентську республіку. Киргизька влада, як заявляє джерело, зробити це відмовилися, так що війська з Росії введені не були.

У зв'язку з хвилею погромів в Ошській і Джалалабадській областях тимчасовий уряд республіки, нагадаємо, звертався до Росії з проханням про військову допомогу. Проте в Москві відповіли відмовою. Прес-секретар президента РФ Наталія Тімакова заявила, що для прямої участі у врегулюванні конфлікту в Киргизії поки немає підстав.

Пізніше зіткнення в республіці пішли на спад, силові структури поступово взяли ситуацію під контроль. Президент РФ Дмитро Мєдвєдєв в інтерв'ю The Wall Street Journal 17 червня заявив, що киргизька влада відкликали своє прохання про введення миротворців.

Читайте також:

Киргизію почали звільняти від барикад

У Киргизії порушено 90 справ за фактами вбивств у міжетнічних зіткненнях

ООН закликала терміново зібрати для Киргизії 71 млн дол

Отунбаєва: кількість загиблих в Киргизії перевищує дані в 10 разів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: