Росія збільшить свою територію

Росія може отримати додаткові 1,2 млн. квадратних кілометрів до своєї території, що дорівнює площі кількох європейських країн.

Росія може отримати додаткові 1,2 мільйона квадратних кілометрів до своєї території, що дорівнює загальній площі трьох європейських країн - Франції, Німеччини й Італії. 

У Арктиці завершила свою роботу океанологічна експедиція, яка уточнює зовнішні межі континентального шельфу Російської Федерації. У разі успіху, мова піде не тільки про геополітичну вигоду, але і про значний економічний імпульс: запаси нафти та газу в неосвоєних надрах оцінюються в 10 мільярдів тон умовного палива.

Тепер до 2009 року Росія представить в ООН обгрунтування, яке доводить, що шельф Північного Льодовитого океану є продовженням Сибірської континентальної платформи, що і дає Росії право вважати цю територію своєю.

Як пояснив генеральний директор ВНІІ геології та мінеральних ресурсів Світового океану Валерій Камінський, будь-яка приморська країна за наявності певних географічних і геологічних ознак може претендувати на додаткову територію за межами своєї 200-мильної зони. Головна умова, щоб у глиб океану просувалася земна кора континентального типу.

Річ у тому, що Конвенція ООН із морського права визначає зовнішню межу держави за 12-мильною зоною, а економічну - за 200-мильною. Розширення економічної зони допускається лише у випадку, якщо межі континентального шельфу (підводна околиця материка) тягнуться за межі 200-мильної економічної зони.

Всього на арктичний шельф можуть претендувати п’ять країн - окрім Росії це США, Канада, Данія та Норвегія. З них у процесі розмежування не беруть участь поки що тільки США. Вони до цих пір не ратифікували Конвенцію ООН із морського права 1982 року, згідно з якою і ведуться подібні роботи.

Російська Федерація подала заявку на "приріст" свого арктичного шельфу ще в грудні 2001 року - першою у світі. Наступного року заявка була розглянута профільною комісією ООН. Тепер треба доводити свої домагання, чим і займалася експедиція півтора місяці. Значна частина матеріалів була зібрана ще до експедиції.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: