Росія збирається відновити в Афганістані більше 100 радянських об'єктів

Москва запропонувала західним країнам профінансувати російські компанії для відновлення об'єктів інфраструктури Афганістану.

Росія збирається відновити в Афганістані 142 об'єкти промисловості та інфраструктури, збудовані ще за радянські часи.

Як заявив постпред Росії при НАТО Дмитро Рогозін, Москва розраховує, що всі підряди вона отримає без тендерів, а фінансувати ці роботи буде світова спільнота.

Співпрацю в Афганістані напередодні, 26 січня, обговорили начальники генштабів під час першого після завершення війни на Кавказі засідання Ради Росія-НАТО. Варто зазначити, що Афганістан залишався єдиним напрямом співпраці Росії і НАТО, який не було згорнуто після військового конфлікту в Південній Осетії.

Саме Афганістан став ґрунтом для зближення альянсу з РФ, яке почалося минулого року. Москва погодилася на транзит вантажів для військ міжнародної коаліції в Афганістані через російську територію. Крім того, Росія епізодично в односторонньому порядку надавала гуманітарну допомогу Афганістану. Проте Москва неодноразово заявляла, що готова грати активнішу роль у відновленні Афганістану.

"У нас є повне право вимагати доступу до наших об'єктів", - впевнений Рогозін. Він зазначив, що цивільні будівництва – це найбільш ефективний спосіб боротьби з повстанцями.

Зокрема, за даним ЗМІ, реконструкцію планується здійснити на двох гідроелектростанціях, нафто- і газогонах, заводі азотних добрив, мережах нафтобаз та інших промислових об’єктах.

Втім, партнери Росії поки що не горять бажанням фінансувати запропоновану програму.

У МЗС Великобританії, який займається організацією лондонської конференції, заявили, що пріоритетом в економічному відновленні для Заходу є розвиток в Афганістані сільського господарства.

"Деякі радянські об'єкти є дивом інженерної думки - тунель "Саланг" дуже вражає і зараз. Частина об'єктів має бути відновлена, але весь процес повинен проводитися прозоро і на конкурсній основі", - зазначили західні дипломати.

Читайте також:

Мєдвєдєв пообіцяв допомогти США встановити мир в Афганістані

30 років вторгнення СРСР до Афганістану: США повторюють радянські помилки

США у 2011 році передадуть повноваження в Афганістані місцевій владі

Генсек НАТО запропонував Москві відправити росіян в Афганістан

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: