Росія збудує в Угорщині газосховище

Газосховище місткістю 1,3 млрд. куб. газу має бути збудоване до 2012-2013 років. А до кінця 2015 року запрацює газогін "Південний потік".

Росія і Угорщина підготували документ про будівництво за участю "Газпрому" на угорській території великого підземного сховища газу, повідомив у вівторок прем`єр-міністр РФ Володимир Путін на російсько-угорських міжурядових консультаціях.

"Підготовлено окремий документ про будівництво великого підземного газосховища на території Угорщини. У цьому проекті партнером "Газпрому" виступає угорська компанія MOL", - сказав прем`єр.

Путін підкреслив, що об`єм газосховища становитиме понад мільярда кубометрів газу. "Це великий об`єм, який дасть змогу забезпечити енергобезпеку і стабільну роботу угорській енергетиці", - сказав Путін.

Прем`єр-міністр Угорщини Ференц Дюрчань підтвердив, що газосховище місткістю 1,3 млрд. куб. газу має бути збудоване на території Угорщини до 2012-2013 років.

Окрім цього, прем’єри Росії та Угорщини висловили сподівання, що до кінця 2015 року запрацює газогін "Південний потік".

Путін зазначив, що угорською ділянкою газопроводу сьогодні передбачається прокачувати 10 млрд. кубічних метрів газу на рік. За його словами, будівництво даної ділянки трубопроводу оцінюється приблизно в 10 млрд. євро.

Прем`єр-міністр Угорщини заявив, що його країна підтримує будівництво газогонів «Набукко» і «Південний потік».

"Два трубопроводи – більше, ніж один, три трубопроводи більш ніж два. Тому ми самі собі радимо: чим більше буде трубопроводів, які йдуть до Європи і проходять через Угорщину, тим більше трубопроводів доходитиме до Європи. Звісно, для нас буде добре, якщо газ поступатиме з незалежних джерел. Але при сьогоднішній ситуації, коли ми одержуємо необхідну кількість газу тільки по єдиному трубопроводу і лише через Україну, я вважаю, буде набагато краще, якщо Угорщина і Європа будуть зв`язані таким газопроводом, який постачатиме російський газ", - передає слова Дюрчаня прес-служба уряду РФ.

Він зазначив, що таким чином в Угорщини буде два незалежних постачальника. ”Набукко” обіцяє нам поставки газу не з російського джерела.

Але якщо споживання газу в Європі зростатиме саме в такому темпі, то абсолютно не потрібно вважати конкурентними ці два проекти - ”Південний потік” і ”Набукко”, - заявив він.

Нагадаємо, 10 березня, у Москві голова правління ВАТ "Газпром" Олексій Міллер і президент MFB (Угорського банку розвитку) Янош Єрош підписали Базову угоду про співпрацю щодо будівництва газогону і транзиту природного газу через територію Угорської Республіки у рамках проекту "Південний потік".

Читайте також:

RosUkrEnergo виганяють з Угорщини та Польщі

Радник Тимошенко: Ющенко допомагає Фірташу заради "Інтера"

RosUkrEnergo: Тимошенко привласнила газ за фальшивими документами

Німецькі ЗМІ: Україна діє на Путіна як "червона ганчірка"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: