Росія здивувала Америку

Американці здивувалися, що російські стратегічні бомбардувальники Ту-95 ще літають.

Бомбардувальник ТУ-95
Два російські бомбардувальники Ту-95МС пролетіли біля американської військово-морської бази на Гуаме. (Фото:combatavia.info)
Офіційний представник держдепартаменту США Шон Маккормак здивувався, коли на брифінгу у Вашингтоні його попросили прокоментувати повідомлення, що російські дальні стратегічні бомбардувальники Ту-95 пролетіли над базою ВМС США на острові Гуам в Тихому океані.

"Це що, "Ведмідь"? - перепитав Маккормак, використовуючи натівську назву турбогвинтового бомбардувальника. - Вони що, на них ще літають?" Представник держдепартаменту додав, що йому "нічого сказати" про це і що за коментарями про відновлення Росією патрульних польотів Дальньої авіації журналістам слід звертатися до Пентагону. "Хай мої колеги в міністерстві оборони скажуть, чи вважають вони це значною подією", - сказав Маккормак.

Поставлені на брифінгу питання стосувалися заяви командувача Дальньою авіацією Росії генерал-майора Павла Андросова про те, що в середу під час планових навчань два російські бомбардувальники Ту-95МС пролетіли біля американської військово-морської бази на Гуаме і що пілоти російських бомбардувальників обмінялися посмішками з льотчиками американських винищувачів, терміново піднятих з авіаносця для супроводу Ту-95.

У той же час офіційний військовий представник Тихоокеанського командування озброєних сил США в Гонолулу спростував заяву командувача Дальньою авіацією РФ про те, що американські винищувачі вилітали на перехоплення російських бомбардувальників Ту-95МС.

Представник Тихоокеанського командування заявив, що американські озброєні сили були готові до перехоплення два Ту-95МС, що прямували до острова Гуам на цьому тижні, але дій з перехоплення не робили. 

Представник командування заявив, що російські бомбардувальники не наближалися до американських військових кораблів або до острова Гуам настільки близько, щоб виникла необхідність в перехопленні. Американські радари стежили за російськими бомбардувальниками, але американські і російські літаки були на такій відстані, яка не дозволяла їм бачити один одного.

Ту-95 прийняли на озброєння в СРСР в 1950-і роки, модифікацію Ту-95МС - в 1981 році. Крім Радянського Союзу Ту-95 базувалися на Кубі, в Гвінеї, Анголі, Сомалі і у В'єтнамі, що давало можливість стратегічному командуванню СРСР ефективно контролювати практично будь-яку точку земної кулі.

На початок 1990-х років всі Ту-95 із зарубіжних баз були виведені. Різні модифікації літака перебували на озброєнні Дальньої авіації і ВМФ аж до розпаду СРСР. Після цього Ту-95 опинилися у розпорядженні ВВС Росії і України, проте на Україні літаки не знайшли застосування. У Росії Ту-95МС є основою повітряних стратегічних сил країни.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: