Росія зірвала переговори з Білоруссю щодо поставок нафти

Російська сторона відмовилась від домовленостей про умови поставок нафти. Джерело в білоруської делегації назвало позицію, яку зайняли росіяни, "недоговороздатною".

Білорусь заявляє, що російська сторона зірвала переговори про умови поставок нафти, які 6 січня проходили в Москві, повідомляє білоруське державне інформагентство БелТА з посиланням на джерело в білоруській делегації.

Росія і Білорусь ввійшли в 2010 рік без угоди про постачання і транзит нафти. Транзит нафти через Білорусь до Європи триває, як і постачання на білоруські нафтопереробні заводи. Російська сторона раніше заявляла, що у разі непідписання угоди з 1 січня Білорусі доведеться оплачувати 100% мита при постачанні російської нафти. Мінськ у свою чергу наполягає на пільговому митному режимі.

"Сьогодні весь день білоруська делегація вела переговори в міністерстві енергетики Росії. Станом на 14:00 в результаті роботи експертів позиції сторін були максимально зближені", - заявляє джерело білоруського агентства.

Після цього, за даними агентства, російські переговорники взяли тайм-аут для доповіді уряду. "Після повернення російські переговорники фактично відмовилися від всіх досягнутих домовленостей і повернулися на позицію початку року", - стверджує джерело.

"І це при тому, що напередодні сторонами була досягнута домовленість про те, що в разі узгодження умов на рівні експертів для підписання відповідних документів сьогодні до Москви в другій половині виїде перший заступник прем'єр-міністра Білорусі Володимир Семашко", - додав він.

Джерело в білоруської делегації назвало позицію, яку зайняла російська сторона, "недоговороздатною".

"Не дивлячись на це, білоруська сторона готова до продовження переговорів, виходячи з чинної правової бази білорусько-російських відносин", - заявив співрозмовник БелТА.

За його словами, делегація білоруських експертів залишається в Москві.

Поки немає коментарів російської сторони у зв'язку з цією заявою.

Нагадаємо, російський прем'єр Володимир Путін доручив уряду домовитися про умови постачання нафти до Білорусі найближчим часом.

Читайте також:

Путін втрутився у нафтовий конфлікт з Білоруссю

Білоруси налякали РФ припиненням транзиту електроенергії

Росія припинила постачання нафти до Білорусі

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: