Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Росія змінюється тільки на гірше: у Литві прокоментували істерику РФ щодо місцевого героя

Керівництво країни вважає реакцію Кремля зайвим доказом історичної значущості керівника партизанського руху.

Реакція Росії на перепоховання командувача литовськими партизанами в часи Другої світової війни Адольфаса Раманаускаса-Ванагаса є свідченням того, що ця людина лишається героєм Литви. Про це заявили політики країни у відповідь на заяви з Москви.

"Ми знайшли останки людини, яка викликала у окупантів найбільше ненависті. І це така люта ненависть проти борця за свободу, проти однієї людини, що вона дійшла до нас і зараз", - дивується президент Литви Даля Грібаускайте. "Це ще раз доводить, що навіть одна людина в історії держави може бути настільки важливою, і може так багато зробити. Це ще раз підтверджує, що ми ховаємо нашого героя, символ нашої свободи", - сказала вона.

ВідеоПрезидент Литви заявила, що Вільнюс теж може вислати російських дипломатів

На саміті ЄС у бельгійській столиці отруєння екс-шпигуна стало однією із ключових тем. Прем'єр Великої Британії Тереза Мей заявила, що закликатиме європейських лідерів разом протидіяти загрозі з боку Росії, яка не поважає кордонів. І Макрон, і Меркель висловили солідарність із Лондоном.

Президент Литви заявила, що Вільнюс теж може вислати російських дипломатів

За словами прем'єр-міністра Саулюса Скверняліса, можливість належним чином вшанувати прах командувача збройними силами Литви він розцінює як відновлення історичної справедливості. "Реакція сусідньої країни показує, що це насправді правильне рішення, і для них цей ворог був важливим, вони його відчували. Я думаю, сьогодні день нашого народу, день перемоги наших борців за свободу. Боротьба наших партизан все ж домоглася свого - відновлено демократичну процвітаючу державу. Це, видно, дуже не подобається тим, хто ніколи не хотів бачити такою Литву", - сказав керівник уряду.

На його думку реакція Росія показала, що "ця держава не змінюється, або змінюється, але не в кращу сторону". Так само вважає і спікер парламенту Литви Вікторас Пранцкетіс. "А ми могли сподіватися з їхнього боку на щось хороше?" - риторично запитав він.

Раніше представник МЗС РФ Марія Захарова звинуватила литовських партизан у тому, що їхні руки заплямовані кров'ю невинних людей, а поховання Раманаускаса-Ванагаса поблизу радянських воїнів є цинічним рішенням.

Залиште свій коментар

Вибір редакції