Росія знову звинуватила Польщу у розв’язанні війни

МЗС Польщі надіслало Москві протест через сюжет на телеканалі "Россия", в якому країну зобразили як непрямого винуватця початку війни.

Польща звинуватила Росію у фальсифікації історії та необґрунтованих звинуваченнях поляків у розпалюванні Другої світової війни. Відповідний сюжет було показано в ефірі телеканалу "Росія".

Офіційний лист протесту був направлений польським посольством в Москві в МЗС РФ. Причиною став один з сюжетів програми "Вести недели" на телеканалі "Россия".

На думку польської сторони, сюжет Іллі Канавіна "Пакт Молотова-Ріббентропа: Розсекречені матеріали", показаний 21 червня (напередодні річниці нападу Німеччини на СРСР), виставляє Польщу непрямим винуватцем початку Другий світовий.

Обурення польських дипломатів, зокрема, викликало твердження, що в 1940 році перед самим початком війни поляки, упевнені в підтримці Німеччини, "намагалися всіх перехитрити, пропонували Японії відкрити другий фронт проти СРСР. Німеччина і Польща - із заходу, Японія - зі сходу".

У офіційному листі посольство Польщі в Москві назвало сюжет Канавіна "яскравою спробою фальсифікації історії", відзначивши, що "поверхневі і брехливі твердження, безумовно, не роблять позитивного впливу на поліпшення стосунків між країнами". Окрім російського МЗС копія листа була направлена в холдинг ВГТРК, куди входить телеканал "Росія". У ВГТРК ніяк не прокоментували ситуацію, що склалася, відзначивши, що офіційна відповідь поки не готова.

Зі свого боку представники МЗС РФ висловили подив діями польської сторони. "Думки, висловлені в телепрограмах, не повинні ставати предметом розгляду офіційних організацій. До яких часів нам пропонують повернутися? У нас свобода слова", - кажуть російські дипломати. Крім того, в МЗС РФ вважають, що Польща веде політику подвійних стандартів. "Якби ми всякий раз зважили на те, що говориться на адресу Росії та історії СРСР на державних каналах Польщі, була б зовсім інша розмова", - підкреслили в МЗС.

Нагадаємо, що в квітні 2009 року на сайті міністерства оборони РФ була розміщена стаття "Вигадки і фальсифікації в оцінках ролі СРСР напередодні і з початком другої світової війни" співробітника Інституту військової історії Міноборони Сергія Ковальова, автор якої стверджував, що Друга світова почалася через відмову Польщі задовольнити "вельми помірні" претензії Німеччини.

Після галасу, що піднявся в пресі, Міноборони прибрало статтю з сайту, відзначивши, що публікація є дискусійною і не повинна розглядатися як офіційна точка зору російського військового відомства.

Читайте також:

Польща відмовилася купувати українську електрику

Міністри Тимошенко зіграють з польськими колегами у футбол

Росія передумала звинувачувати Польщу в розв'язанні війни

Польща хоче бачити Україну членом Євросоюзу
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: