Росія зняла свого кандидата з виборів глави ЮНЕСКО

ЮНЕСКО втратила 20 мільйонів доларів, які обіцяла заплатити Росія у разі перемоги свого кандидата. Тепер за перемогу будуть боротися Алжир, Еквадор та Австрія.

Росія відкликала свого кандидата Олександра Яковенко з виборів генерального директора Організації об'єднаних націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО).

Яковенко, який займає в російському уряді посаду Заступника глави МЗС, був знятий з третього туру голосування за голову організації.

У третьому турі, як і в двох попередніх, в яких брав участь російський кандидат, члени Виконавчої ради ЮНЕСКО не змогли визначитися зі своїм вибором. Згідно з правилами організації, для перемоги в голосуванні кандидатура має бути схвалена 30 з 58 голосів.

Крім Росії своїх кандидатів з виборів у третьому турі зняли Танзанія, Литва і Бенін.

Представники Алжиру, Єгипту, Еквадору та Австрії, які залишилися, візьмуть участь у четвертому турі голосування, який відбудеться 21 вересня. А якщо й він не виявить переможця, то буде проведений п'ятий тур, в який вийдуть тільки два кандидати, які набрали найбільшу кількість голосів в минулому раунді.

Раніше повідомлялося, що Росія в разі перемоги готова заплатити ЮНЕСКО 20 мільйонів доларів як добровільного разового внеску. Кожні два роки російська сторона поповнює бюджет організації на 8 мільйонів доларів.

На даний момент керівником ЮНЕСКО є Коїтіро Мацуура з Японії, вперше обраний на цей пост в 1999 році.

Читайте також:

ЮНЕСКО: половина мов у світі на межі зникнення

Балтія визначилась з претендентом на посаду глави ЮНЕСКО

ЮНЕСКО закликає вшанувати жертв Голодомору

Гондурас виключили з Організації американських держав

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: