Росія зобов'язалася не відключати газ Європі без попередження

Після минулорічного газового конфлікту з Україною Росія та ЄС підписали меморандум, котрий зобов'язує Росію попереджувати Європу в разі припинення постачань газу.

Росія і Євросоюз підписали меморандум про механізм раннього попередження конфліктних ситуацій в енергетиці.

Документ охоплює поставки газу, нафти та електроенергії, а також передбачає гру на випередження надзвичайних ситуацій.

Механізм буде важелем запобігання скороченню або зупинки постачань енергоносіїв до Євросоюзу, заявив єврокомісар Андріс Пієбалгс.

Документ став першою письмовою відповіддю ЄС на припинення поставок російського газу до Європи через конфлікт з Україною минулої зими - досі все обмежувалося усними заявами. Енергокриза, що сталася в січні, завдала шкоди постачальникам, транзитерам і споживачам, відзначив Пієбалгс. "Ми повинні зробити все, щоб подібні ситуації ніколи не повторювалися", - додав він.

Документ підписано напередодні саміту Росії і ЄС в Стокгольмі. Від президента Дмитра Мєдвєдєва чекають політичних гарантій, що нові газові війни між Москвою і Києвом не призведуть до повторення перебоїв з постачанням.

Представник Міненерго відмовився надати підписаний Шматко меморандум, пославшись на обмеження протоколу. Текст стане політичною заявою і буде оприлюднено на саміті 18 листопада президентом, пояснив співробітник міністерства. Представники "Газпрому" і "Нафтогазу" відмовилися від коментарів.

З документу також випливає, що у Росії немає зобов'язань не проводити відключення, вона лише пообіцяла своєчасно проінформувати про це. Цей меморандум не має юридичної сили, а підписання документа підтверджує добру волю обох сторін співпрацювати на довірчій і взаємовигідній основі і закладає основу для запобігання та вирішення проблем, сказав голова Єврокомісії Жозе Баррозу.

Зазначимо також, що прем'єр-міністр Росії Володимир Путін оголосив, що Росія підписала угоди зі всіма учасниками проекту газогону в обхід України "Південний потік".

Це стало можливим після того, як в суботу було укладено угоду між Росією і Словенією про взаємодію в енергетичній сфері. Раніше Путін заявляв, що новий газогін допоможе Москві "дисциплінувати" Україну.

Читайте також:

Росія почне модернізувати українську газову трубу вже у грудні

Наступного року російський газ для України подорожчає на 20%

Росія домовилася з усіма учасниками "Південного потоку"

Тимошенко пообіцяла: штрафів за газ не буде, Путін не підведе

ВідеоРосія зобов'язалася не відключати газ Європі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: