Росія зробила неможливе: у Лівії на її боці опинилися і Каддафі, і повстанці

Росії вдалося залишити на своєму боці і лівійських повстанців і лівійську владу, взявши під контроль усе, що відбувається у Лівії.

Росії вдалося вдалими маневрами завоювати симпатії учасників конфлікту в Лівії, як з боку повстанців, так і боку влади.

Як у столиці країни Тріполі, де базується уряд Муаммара Каддафі, так і в оплоті повстанців Бенгазі вітали дипломатичні зусилля Москви з питання врегулювання ситуації в Лівії.

Як би не повернувся тепер хід бойових дій, Росія, мабуть, зуміє налагодити добрі стосунки з переможцем і навіть витягти з того, що сталося певну вигоду.

Напередодні на переговорах у Москві з посланцями Каддафі глава МЗС РФ Сергій Лавров відзначив важливість того, щоб Тріполі публічно заявив про готовність без зволікання зупинити атаки проти цивільного населення, в повному обсязі виконувати положення резолюцій 1970 і 1973 РБ ООН.

Посередниками у переговорах, зазначив міністр, можуть виступити спеціальний посланник генсека ООН і представники Африканського союзу.

Лівійські представники в ході переговорів погодилися виконувати умови резолюцій Ради Безпеки ООН і розглянути "дорожню карту" Африканського союзу, проте в обмін зажадали, щоб повстанці зробили те ж саме, а сили НАТО припинили бомбардування.

Представники лівійської опозиції також планують найближчим часом відвідати Москву для обговорення умов укладення перемир'я. Візит мав відбутися цього тижня, але був перенесений "з технічних причин".

"Роль Росії як постійного члена Ради Безпеки ООН і країни, з якої Лівію пов'язує багаторічна співпраця, дуже важлива", - заявив представник Перехідної національної ради (ПНР) Омар аль-Офейші.

Він зазначив, що повстанці візьмуть будь-яку ініціативу, якщо вона буде передбачати виїзд з країни полковника Каддафі.

Як, у свою чергу, зазначив лівійський оглядач Нізар Кааван, готовність Росії вступити в контакти з ПНР, безперечно, служить інтересам лівійського народу. Кааван висловив надію, що зусилля Москви приведуть до позитивних результатів.

За негайне припинення вогню і переговори, крім Росії, виступив Китай. Про це заявила в середу на брифінгу офіційний представник МЗС КНР Цзян Юй.

За її словами, майбутнє Лівії має визначити сам лівійський народ, без втручання міжнародної громадськості.

Читайте також:

Канада зажадала від п'ятьох співробітників посольства Лівії покинути країну

Лівія попросила ООН про перемир'я

Літаки НАТО помилково розбомбили готель у Лівії

Влада Лівії спростувала чутки про поранення Каддафі: на ньому немає ні подряпини

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: