Росія звинуватила країни-сусідів у фальсифікації історії

Російські науковці знайшли неправду в підручниках цілих дванадцяти своїх пострадянських сусідів, серед яких і Україна. Українські підручники в РФ вважають мультиками.

Російські науковці виступили з критикою шкільних підручників з історії дванадцяти країн ближнього зарубіжжя. Такого висновку дійшли вчені з Національної лабораторії зовнішньої політики РФ, вивчивши підручники цих країн.

На переконання науковців, сусіди РФ у навчальних посібниках звеличують власні народи та безпідставно критикують росіян. Таких тенденцій немає тільки в підручниках Білорусі і Вірменії.

Лабораторія одержала гранти на дослідження від Фонду "Державний клуб" після розпорядження президента Дмитра Мєдвєдєва про підтримку соціально орієнтованих НКО. Фахівці протягом року вивчили більше 187 підручників. Результати історіографічного дослідження були опубліковані в спеціальній доповіді. Там говориться, що країни колишнього СРСР підносять школярам міфи про історію свого народу, високу культурну місію пращурів і негативний вплив Росії.

Зокрема, значна порція критики дісталася українським підручникам. На думку російських науковців, вони нагадують мультфільми, в яких добро на догоду різним політичним силам перетворюється на зло, при цьому часто не міняючи свого змісту. Процес возз`єднання України з Росією трактується в українських підручниках як визнання Москвою її незалежності. Також в підручниках розповідається про невідомий ученим утворення – Українську козацьку державу, пізніше нібито знищену Москвою, впевнені науковці із РФ.

За словами експертів, всі підручники країн ближнього зарубіжжя відрізняються націоналістичним трактуванням історії. Як відзначають історики, часто цей націоналізм є уявним, а події висловлюються на користь інтересів правлячих еліт.

На думку вчених, у всіх підручниках замовчуються вигоди, які країни одержували, будучи республіками СРСР. Таким чином йде повернення до теорії "абсолютного зла", уособленням якого стала Росія, відзначили вчені. Фахівці з тривогою сказали про небезпеку дезорієнтації молодого покоління.

Разом із тим, напередодні у фальсифікації історії авторів російських шкільних підручників звинуватила британська газета The Times. На думку журналістів, автори підручників намагаються випнути ті факти з російської історії, якими можна гордитися, а непривабливі події згадані лише декількома позиціями або зовсім опущені.

Нагадаємо, раніше схоже ставлення до тлумачення історії висловлював президент РФ Дмитро Мєдвєдєв. На його переконання, дискусії з історичних питань не повинні бути частиною навчального процесу, а низка історичних подій має сприйматися, як догма.

Разом із тим, представники російської влади, які створили спеціальну комісію з протидії фальсифікації історії, неодноразово критикували Україну за її підхід до історичних подій.

Читайте також:

Мєдвєдєв: існує єдина російська правда, все інше засмічує мізки

Україна та Росія домовилися не спекулювати на історії

Кремль не дозволить Україні переписувати спільну історію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: