Росія звинуватила НАТО в спробі повернути холодну війну

Спікер Держдуми РФ вважає навчання НАТО в Грузії поверненням до холодної війни.

Військові навчання НАТО в Грузії можуть повернути холодну війну. Так вважає спікер Держдуми Борис Гризлов.

"Кроки НАТО не вкладаються в розумні рамки, це практично спроби відновити холодну війну", - сказав Гризлов журналістам. "Концентрація Збройних сил в Південної Осетії і Абхазії не може нас не лякати", - відзначив він.

У НАТО, як нагадав Гризлов, пояснюють проведення навчань тим, що вони були заплановані ще рік тому. Проте за цей рік сталися дуже значимі події, в тому числі війна в Південній Осетії і визнання незалежності двох республік, і ці події передбачають, що потрібно було змінити раніше заплановані навчання, вважає він.

Росія не припинятиме діалог з НАТО, сказав Гризлов. Він відзначив, що делегація Держдуми на чолі з віце-спікером Любов’ю Слиською поїде на міжнародну конференцію, яку влаштовує НАТО з нагоди свого 60-ліття. "Ми висловимо всі претензії до НАТО", - додав спікер.

"Сьогодні, навіть не дивлячись на кроки НАТО, діалог ми припиняти не повинні", - сказав Гризлов.

Навчання Cooperative Lancer/cooperative Longbow триватимуть в рамках програми НАТО "Партнерство в ім'я миру" на території Грузії майже протягом місяця. Перша фаза навчань пройде 6-19 травня, друга фаза - з 21 травня по 3 червня. Навчання пройдуть на військовій базі Вазіані.

Спочатку планувалося, що участь в маневрах НАТО приймуть 19 країн - членів альянсу і партнерів, але шість з них (Вірменія, Казахстан, Латвія, Молдавія, Сербія і Естонія) згодом відмовилися. Росія назвала навчання "відвертою провокацією, яка може мати негативні наслідки".

Нагадаємо також, що НАТО в кінці квітня позбавило акредитації при штаб-квартирі альянсу в Брюсселі двох співробітників російського постпредставництва при НАТО, після чого МЗС Бельгії вирішив вислати росіян.

Москва розцінила це як провокацію і у відповідь на недружній акт з боку НАТО позбавила дипломатичній акредитації директора Інформаційного бюро НАТО в Москві, аташе посольства Канади в Росії Ізабель Франсуа і другого співробітника бюро, аташе посольства Канади в Росії Марка Опгенорта.

Дипломатична акредитація є обов'язковою умовою перебування дипломатів НАТО в країні.

Читайте також:

Лавров без попередження прилетів до Обами

МЗС Канади викликало російського посла "на килим"

Українці візьмуть участь у навчаннях НАТО в Грузії

Росія висилає НАТОвських дипломатів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: