Росія звинуватила Страсбурзький суд у перегляді підсумків Другої світової війни

Російські депутати одноголосно ухвалили заяву, в якій звинуватили Європейський суд з прав людини у "спробі ініціювати перегляд рішень Нюрнберзького трибуналу".

 Державна дума Росії 21 травня ухвалила жорстку заяву на адресу Європейського суду з прав людини в Страсбурзі у зв'язку з його нещодавнім рішенням у справі радянського партизана Василя Кононова.

Російські депутати засудили вердикт європейського суду. В ухваленому документі зазначено, зокрема, що його рішення має "суто політичний характер і не базується на загальновизнаних принципах і нормах міжнародного права".

Постанова суду "може бути розглянута не тільки як небезпечний судовий прецедент і зміна правових підходів до оцінки подій Другої світової війни, але і як спроба ініціювати перегляд рішень Нюрнберзького трибуналу", зазначили в Держдумі.

Депутати також висловили жаль з приводу того, що останнім часом ряд світових політиків став на бік сил, які прагнуть виправдати нацистську ідеологію. На їхню думку, постанова може стати небезпечним прецедентом, який буде мати негативні наслідки для інших ветеранів, які воювали на боці антигітлерівської коаліції.

Заява Держдуми було ухвалено одноголосно. За неї проголосували 443 депутата.

Нагадаємо, колишній радянський партизан Василь Кононов був в 1998 році заарештований владою Латвії за звинуваченням у вбивстві дев'яти мирних мешканців. Ветеран заявив, що вони були посібниками фашистів, які видали гітлерівцям радянський партизанський загін. Судовий процес над Кононовим тривав більше десяти років. Останнім рішенням латвійського суду Кононова засудили до 20 місяців в'язниці.

У 2008 році Кононов оскаржив вирок в Європейському суді з прав людини в Страсбурзі. Міжнародний суд ухвалив, що колишній партизан був засуджений незаконно, і призначив йому компенсацію у 30 тисяч євро.

Латвія у свою чергу оскаржила це рішення, і суд у Страсбурзі в 2010 році задовольнив апеляцію. Це рішення оскарженню вже не підлягає.

Читайте також:

Суд у Страсбурзі визнав радянського партизана Кононова злочинцем

Литва визнала свастику своєю історичною спадщиною

Російський депутат вимагає "різкої зміни підручників історії в Україні"

Від Держдуми вимагають схвалити пакт Молотова-Ріббентропа

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: