Росіян змусять показувати паспорт при купівлі алкоголю

Держдума Росії розгляне пропозицію узаконити право продавця запитувати посвідчення особи при купівлі алкоголю.

Пиятцтво в Росії
AFP
До Держдуми Росії внесено законопроект, що закріплює право продавця запитувати посвідчення особи при купівлі алкогольної продукції і пива.

Автором ініціативи виступив депутат від "Єдиної Росії" Віктор Звагельський. Він звернув увагу колег на те, що вимога продавця про пред'явлення посвідчення особи часто не виконується покупцями, так як не має під собою достатнього законного обгрунтування.

Дотримуючись заборони про продаж алкоголю неповнолітнім, продавці змушені приймати рішення на підставі власних суб'єктивних суджень. На думку Звагельського, це призводить до фактичної доступності алкоголю для неповнолітніх.

Втім, новий законопроект також не передбачає, що продавець зобов'язаний вимагати у покупця паспорт - ця можливість залишається на розсуд продавця.

Звагельський привів у приклад досвід західних країн, де продаж будь-яких алкогольних напоїв неповнолітнім категорично заборонений, і ця заборона неухильно виконується, тому що продавець має право вимагати документи, що підтверджують вік покупця.

У середині серпня 2009 року президент Росії Дмитро Медведєв провів нараду, присвячену заходам зі зниження споживання алкоголю в країні. У ході наради Медведєв доручив уряду до 1 березня 2010 року оцінити наслідки введення держмонополії на алкогольну продукцію.

Читайте також:

Між Естонією та Фінляндією запустять "алкогольний автобус"

Росіяни випивають 150 млн літрів одеколону на рік

Пияцтво в Росії досягло рівня часів перебудови

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: