Росіянам довелося розрізати літак Качинського, щоб витягти тіла

Слідчі та фахівці МНС Росії розрізали літак Леха Качинського, щоб витягти всі фрагменти тіл загиблих.

Літак Ту-154 президента Польщі Леха Качинського, що потрапив у авіакатастрофу в квітні 2010 року, розрізали на шматки. До таких дій російські слідчі та фахівці МНС були змушені, щоб витягти всі фрагменти тіл загиблих.

Про це повідомив керівник слідчої групи Слідчого комітету Росії Михайло Гуревич, який керує слідчою бригадою, яка розслідує авіакатастрофу.

"Фрагменти людських тіл перебували в обшивці... Щоб транспортувати фрагменти і звільнити частини тіл, нашим слідчим та працівникам МНС доводилося роз'єднувати частини (літака)", - сказав Гуревич. Він повідомив, що інших причин для цих дій не було.

Крім того, він зазначив, що слідчий комітет Росії не має доказів, які б спростували висновки Міждержавного авіаційного комітету про причини катастрофи літака Ту-154 президента Польщі під Смоленськом.

"Я хочу довести до громадськості, що на сьогоднішній день доказів, які б спростували висновки МАК про причини катастрофи, немає", - сказав Гуревич.

Даних про те, що будь-чиї незаконні вказівки могли вплинути на рішення диспетчерів по польському Ту-154, немає, повідомив Михайло Гуревич.

За його словами, в рамках справи були допитані більше 130 свідків, і жоден з них не відмовився давати показання, незважаючи на те, що російське законодавство передбачає таку можливість.

"На всі питання, які були поставлені, були дані відповіді. Ставилися питання про чинення тиску або про те, чи вплинуло щось, чийсь наказ на прийняття ними рішення. В даний час у нас доказів або якихось відомостей про те, що чия-небудь вказівка або дія вплинула на рішення групи керівництва групи польотом", - сказав Гуревич.

Як відомо, 10 квітня 2010 року польський урядовий літак ТУ-154, на борту якого був президент Польщі Лех Качиньський, зазнав катастрофи під Смоленськом. Він разом з офіційною польською делегацією летів в Катинь для участі в меморіальних заходах. На борту знаходилися 96 осіб: 88 пасажирів і вісім членів екіпажу. У результаті авіакатастрофи не вижив ніхто.

У січні в Москві було оприлюднено остаточний звіт російської сторони за результатами розслідування катастрофи Ту-154, в якій загинув Лех Качинський, згідно з доповіддю безпосередньою причиною катастрофи польського Ту-154 стало рішення екіпажу не йти на запасний аеродром.

Голова МАК Тетяна Анодіна під час прес-конференції заявила, що в крові головнокомандуючого Військово-повітряними силами Польщі генерала Анджея Блазіка, що знаходився в кабіні літака Леха Качинського, виявлений алкоголь. При цьому експерти не виявили алкоголю в крові пілотів.

Ярослав Качинський заявив, що доповідь російської сторони незбалансована і позбавлена доказів.

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що його країна не ставить під сумнів твердження, що містяться у звіті МАК по смоленській катастрофі, її не влаштовує відсутність деяких фактів.

Глава Мінтрансу РФ Ігор Левітін заявив, що диспетчер аеродрому Смоленськ-Північний не мав права заборонити посадку літака президента Польщі Леха Качинського.

Читайте також:

Польща визнала результати російського розслідування катастрофи Ту-154

Польща відтворить трагічний політ Ту-154 на реальному літаку

Росія: у катастрофі під Смоленськом винен екіпаж Ту-154

У Варшаві розшифрували таємничі фрази пілотів Качинського

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: