Росіянам дозволили бити міліціонерів

Міністр МВС РФ заявив, що перед законом усі рівні, тому, якщо правоохоронець веде себе по-хамськи, треба давати здачі.

Законослухняний громадянин має право протистояти агресії співробітників правоохоронних органів, а при необхідності може навіть дати відсіч.

Таку заяву зробив глава МВС Росії Рашид Нургалієв, у відповідь на запитання чи не пора позбавити міліціонерів недоторканості.

"Якщо це напад, то повинна бути самооборона. Ми всі рівні. А громадянин рівний удвічі", - сказав Нургалієв на зустрічі з курсантами московського університету МВС на базі ОМОН в підмосковному Щелкова.


Відомий юрист Генрі Рєзнік вважає слова Нургалієва про право на самооборону абсолютно правильними. Однак, за словами Рєзніка, наслідки для тих громадян, які вирішать скористатися цим правом, можуть бути дуже драматичними.

У прес-службі МВС РФ уже дали поглиблену трактовку заяви міністра. Як пояснив офіційний представник МВС РФ Валерій Грібакін, "якщо поведінка співробітника міліції виглядає неадекватно, якщо з його боку звучать необґрунтовані загрози і, тим більше, якщо він застосовує насильство, в такій ситуації громадянин має право надати йому опір".

"Тут виникає інститут крайньої необхідності і самооборони", - підкреслив він.

За словами Грібакіна, "якщо громадянин не порушує громадський порядок, не здійснював злочину, не перебуває в розшуку, у співробітника міліції немає підстав пред'являти до нього претензії".

Нагадаємо, останнім часом почастішали випадки, пов'язані з агресивною поведінкою міліціонерів щодо громадян.

Так, у Москві 23 листопада в ресторані "Макдоналдс" біля станції метро "Кузьменко" стався конфлікт між двома уродженцями Абхазії і трьома міліціонерами. Співробітник столичної міліції Ібрагімов в стані алкогольного сп'яніння побив кривдників, внаслідок чого через деякий час один з постраждалих помер.

Подібний випадок стався і в м.Санкт-Петербурзі. Там міліціонер побив затриманого, який помер у лікарні через кілька днів.

Читайте також:

Сумські міліціонери вибивають зізнання тортурами

У Харкові міліція катувала жінок пласкогубцями

Кого катують українські міліціонери, і як їх за це судять

Львівських міліціонерів ніхто не карає за катування

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: