Росіянам перехотілось будувати союзну державу з Білоруссю

10 років тому 43% росіян підтримували об'єднання Росії і Білорусі в єдину державу. Зараз їх кількість скоротилася втричі.

Частина росіян, яка оцінює відносини з Білоруссю як "дружні, добросусідські, спокійні", за останні п'ять років скоротилася з 67 до 43 відсотків.

За даними соціологів російського "Левада-центру", одночасно з цим зросла кількість громадян Росії, яка вважає відносини з Мінськом "напруженими, прохолодними і ворожими", - з 28 відсотків у 2004 році до 50 відсотків у 2009.

За даними соціологів, 10 років тому відносна більшість (43 відсотки) опитаних схилялися на користь об'єднання Росії і Білорусі в єдину державу.

У 2009 році за таку форму відносин висловилися лише 15 відсотків росіян. У той же час у Росії росте переконання, що двом країнам необхідний незалежний розвиток при зміцненні добросусідських відносин - з 15 відсотків у 1999 році до 40 відсотків у даний час.

При цьому збільшилося число прихильників збереження союзної держави Білорусі і Росії в його нинішньому вигляді - з 24 до 35 відсотків.

На питання, ким є зараз Білорусь для Росії, 35 відсотків росіян відповіли "союзником", 34 відсотки - "звичайним сусідом", 19 відсотків - "країною-нахлібником", 6 відсотків - недружньою країною. Іншим було важко надати оцінки.

В останні місяці відношення Росії і Білорусі значно загострилися через суперечки в економічній сфері. Навесні Москва відмовила Мінську в кредиті, потім ввела обмеження на імпорт білоруської молочної продукції. Відповіддю на це стала відмова Олександра Лукашенка від участі в черговому саміті ОДКБ і установка митних постів на кордоні з РФ.

Хоча так звана "молочна війна" завершилася підписанням відповідних угод, добрі стосунки Мінська і Москви повною мірою так і не відновилися.

Читайте також:

Лукашенко знову визнав себе стратегічним союзником Росії

Білорусь попросила в Євросоюзу ще грошей

Москва лякає Білорусь "м’ясною" та "соковою" війнами

Росія дозволила ввозити до себе вдвічі більше білоруського молока

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: