Росіянам платитимуть компенсації за судову тяганину

За затягнуті судові процеси росіяни отримали право вимагати грошову компенсацію.

Президент Росії Дмитро Медведєв підписав закон  "Про компенсацію за порушення права на судочинство в розумний термін або права на виконання судового акту в розумний термін", який дозволяє росіянам отримувати компенсації за затягнуті судові процеси.

Одночасно глава російської держави підписав закон "Про внесення змін в окремі законодавчі акти Російської Федерації" у зв'язку з ухваленням закону про виплату компенсацій.

Ухвалення цих законів російська влада пов'язала з необхідністю виконання вимог Європейського Суду з прав людини щодо створення ефективного засобу правового захисту у зв'язку з виявленими системними порушеннями, що виражаються в недотриманні розумних строків судочинства і виконання судових актів.

Згідно із законом, особа, яка отримала несприятливі наслідки у зв'язку із зазначеними порушеннями, має право звернутися до суду з заявою про присудження компенсації. При встановленні судом факту відповідного порушення, компенсація присуджується незалежно від провини суду або органу, на який покладено обов'язок по виконанню судового акту.

У законі містяться положення про компетенцію судів загальної юрисдикції та арбітражних судів з розгляду заяв про присудження компенсації, а також вирішуються інші питання, що мають значення для однакового розгляду таких заяв.

Законом встановлюється, що виконання судових рішень про присудження компенсації за порушення права на судочинство в розумний термін здійснюється за рахунок коштів федерального бюджету, а за порушення права на виконання судового акту в розумний термін - за рахунок коштів того бюджету, на кошти якого передбачено звернення стягнення у відповідно з такою судовим актом.

Відповідно до закону, виконання судових рішень про присудження компенсації за порушення права на судочинство в розумний термін покладається на Міністерство фінансів Російської Федерації, а про присудження компенсацій за порушення права на виконання судового акту в розумний термін - на фінансовий орган відповідного рівня в залежності від рівня бюджету, на кошти якого звернене стягнення таким судовим актом.

Закон набуває чинності з 4 травня 2010 року - в цей день Росія повинна розпочати на практиці застосовувати засоби правового захисту, передбачені "пілотним" постановою Європейського Суду з прав людини у справі "Бурдов проти Російської Федерації".

Ліквідатор чорнобильської аварії Анатолій Бурдов скаржився, що має право на соціальну допомогу по втраті здоров'я, але не отримує її. Він кілька разів оскаржував невиплати в різних судах, а компенсацій довгий час не отримував. Європейський суд з прав людини, розглянувши скаргу Бурдова, наклав річний мораторій на розгляд подібних запитів від громадян Росії. Суд, посилаючись на Конвенцію з прав людини, зажадав від Росії розробити засоби захисту від невиконання рішень. ЄСПЛ дав Росії півроку на виправлення помилок з моменту вступу постанови в силу - з 4 травня 2009 року.

Читайте також:

Путін потрапив до списку найбільших ворогів преси

Лужков відсудив у Жириновського мільйон рублів

Від Держдуми вимагають схвалити пакт Молотова-Ріббентропа

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: