Росіянам, яких судять через заворушення у Мінську, висунуть нові звинувачення

У Мінську оголосили про перерву у суді, де розглядають справу щодо причетності двох росіян до заворушень у грудні. Їм висунуть нові звинувачення.

У Білорусі прокуратура має намір висунути нові звинувачення двом громадянам Росії, яких судять за причетність до заворушень у Мінську. У зв'язку з цим у суді оголошено перерву.

Що конкретно їм інкримінують (на додаток до вже висунутих звинувачень), не уточнюється.

Розгляд у справі громадян РФ Артема Бреуса та Івана Гапонова розпочалося в одному з судів Мінська у вівторок, 22 лютого. Обидва фігуранти наполягають на своїй невинності.

Наступне засідання суду призначене на 1 березня.

Справу про заворушення, по якому проходять росіяни, було порушено у зв'язку з виступами опозиції, що пройшли у Мінську 19 грудня (у той день лідери опозиції влаштували акції протесту, відмовившись визнати перемогу Олександра Лукашенка на президентських виборах). Після того як група протестуючих стала ломитися в урядову будівлю, присутніх розігнав ОМОН. Багато хто при цьому були побиті.

За участь в антипрезидентських акціях було затримано близько 600 осіб, у тому числі і близько десяти громадян РФ. Більшість затриманих незабаром були звільнені (їх дії влада розцінила як адміністративне правопорушення - участь у несанкціонованій акції). Проте двох росіян - Івана Гапонова та Артема Бреуса - після цього знову затримали. Тепер їм інкримінували вже не адміністративне порушення, а кримінальний злочин (масові заворушення).

Відзначимо, що росіян, як і деяких активістів білоруської опозиції, звинувачували в організації заворушень. Однак пізніше звинувачення були пом'якшені (їм інкримінували лише участь у заворушеннях). На суді держобвинувач заявив, що Гапонов та Бреус разом з іншими протестуючими намагалися прорвати міліційне оточення і били ногами по щитах міліціонерів. Підсудні, у свою чергу, стверджують, що прийшли на площу, де зібралася опозиція, просто з цікавості, і в спробах прориву оточення не брали участь.

Гапонов та Бреус мають російське громадянство, але в Росії не проживають. Перший, як повідомлялося, живе в Білорусії, другий приїхав до Мінська з Естонії.

МЗС РФ і російське посольство в Мінську неодноразово виступали на підтримку арештованих співвітчизників, заявляючи, що вважають висунуті проти них звинувачення необґрунтованими.

Читайте також:

Студентів, які виступили проти Лукашенка, масово виганяють з вузів

Білоруське ТБ показало фільм про опозиціонерів з поясами шахідів

Росія вимагає від Білорусі звільнити усіх затриманих росіян

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: