Росіяни готові саджати тих, хто заперечує перемогу СРСР у війні

Більшість росіян впевнена в тому, що СРСР звільнив країни Східної Європи та дала їм можливість розвиватися.

Підсумки Великої Вітчизняної війни росіяни оцінюють однозначно: більшість (77%) громадян упевнена, що радянська армія звільнила країни Східної Європи від фашистської окупації і дала їм можливість жити і розвиватися.

Тих, хто дотримується думки про те, що СРСР насаджував там прокомуністичний режим і позбавив цих країн незалежності - лише 11%.

Такі результати всеросійського опитування, повідомили соціологи Всеросійськог центру вивчення громадської думки (ВЦВГМ). За їх даними, росіяни старше 60 років і ті, що мають початковий рівень освіти, частіше за інших погоджуються з думкою про те, що радянська армія звільнила країни Східної Європи і дала їм можливість спокійно жити і розвиватися (84% і 86% відповідно).

18-24-річні і високоосвічені респонденти більші, ніж останні опитані, схильні дотримуватися думки про те, що армія СРСР насадила в цих країнах прокомуністичні диктаторські режими і фактично позбавила їх незалежності (по 14%).

Як показало опитування, більшість (60%) росіян вважають заперечення перемоги СРСР і подвигу радянського народу у війні 1941-1945 рр. злочином, що заслуговує кримінальної відповідальності. Цю ініціативу частіше підтримують прибічники партії КПРФ (73%), респонденти у віці від 60 років і старше (71%), опитані з початковою або неповною середньою освітою (72%).

Серед тих респондентів (26%), хто дотримуються протилежної думки, частіше зустрічаються прибічники демократів (38%), росіяни молодше за 44 роки (29%) і високоосвічені респонденти (29%) показав опит ВЦВГМ, проведений в квітні 140 населених пунктах в 42 областях, краях і республіках Росії.

Читайте також:

У Ризі націоналісти поклали вінок з колючого дроту біля посольства Росії

Єдиний військовий парад до Дня Перемоги в Україні відбувся в Севастополі

Симоненко і Мороз вийшли на демонстрацію під прапорами СРСР та Росії

Ющенко: правда про війну буде розкрита

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: