Росіяни контролюють кордон Абхазії з Грузією

Російські прикордонники, відповідно до підписаних угод з Абхазією та Південною Осетією, почали охороняти кордони цих держав.

Російські прикордонники 4 травня почали разом з абхазькими колегами охорону кордонів Абхазії з Грузією.

2 травня та ж процедура відбулася на кордоні Південної Осетії та Грузії. Відмінність лише у тому, що у Південної Осетії поки немає своїх прикордонників.

Спільна охорона кордонів Росєю та Абхазією почата відповідно до двосторонньої угоди від 30 квітня цього року. Підписи під документами поставили в Кремлі президент Росії Дмитро Мєдвєдєв і президент Абхазії Сергій Багапш.

Згідно з підписаними угодами, південоосетинська та абхазька сторони до формування органів прикордонної охорони в своїх республіках на користь забезпечення власної безпеки і безпеки Російської Федерації "делегують російській стороні повноваження по охороні держкордону".

Одночасно були підписані міжвідомчі угоди про співпрацю і взаємодію між ФСБ Росії, службою держбезпеки Абхазії і КДБ Південної Осетії. За цими угодами російська сторона зобов'язалася надати допомоги держорганам двох республік в підготовці кадрів і становленні національних прикордонних служб.

Морські кордони продовжують охороняти російські прикордонники, які фактично зайнялися цим після початку війни в Південній Осетії в серпні 2008 року.

На думку офіційного Тбілісі, "на окупованих територіях Абхазії і так званої Південної Осетії" зараз сконцентровано до 10 тис. російських військовослужбовців, близько тисячі одиниць бронетехніки.

У російському Генштабі в свою чергу повідомили, що на 4-й і 7-й російських базах, дислокованих відповідно в Південній Осетії і Абхазії, розміщено приблизно по 3700 військовослужбовців.

Інфраструктура баз сформована ще в березні, зараз йде їх облаштування, яке планується завершити до кінця року. Влітку цього року обидва формування проведуть дослідницькі тактичні навчання.

Нагадаємо, НАТО на підписання угоди між Росією, Абхазією та Південною Осетією відреагувало жорстко. Так, представник альянсу Джеймс Аппартурай повідомив, що підписання документів суперечить угодам про перемир'я з Грузією, підписаним за участю Євросоюзу 12 серпня і 8 вересня 2008 року.

Читайте також:

Російські війська вийшли на кордон Південної Осетії та Грузії

Росія відкрила посольство в Абхазії

НАТО звинуватило Росію в порушені миру з Грузією

Мєдвєдєв: НАТО готує в Грузії провокацію
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: