У Генштабі оприлюднили загрозливий прогноз для Польщі і Литви через навчання "Захід-2017"

У Генштабі оприлюднили загрозливий прогноз для Польщі і Литви через навчання "Захід-2017"

Фото: Reuters

Є загроза того, що певна частина російського збройного контингенту може залишитися у Білорусі.

Російсько-білоруські спільні військові навчання можуть закінчитися спробою прориву бійців без знаків розмежування у бік Калінінградської області.

Про це заявив речник Генерального штабу Збройних Сил полковник Владислав Волошин, передає Еспресо.TV.

"Там є Сувалкський коридор, який Білорусь і російську Калінінградську область роз'єднує. Це досить невелика відстань, це Польща і Литва. І провести в цьому коридорі таку операцію з "іхтамнєтами" досить просто. Як показали події в Криму і на Донбасі", - пояснив Волошин.

Окрім того, він назвав ще одну небезпеку від цих навчань. Зокрема, є загроза того, що певна частина російського збройного контингенту може залишитися у Білорусі.

"Росія заявила, що вона ввела до Білорусі 3 тис. військових. При цьому скільки вона насправді ввела ніхто не знає, вона може 3 тис. вивести. 3 ввела, 3 вивела... А скільки реально вона там може залишити? Тому ми не виключаємо цієї можливості (тому що частина росіян, які братимуть участь у навчаннях, залишаться у Білорусі - ред.)", - зазначив речник Генштабу.

При цьому він нагадав вислів Путіна "їх там немає".

"Їх там теж "не буде". Вони так само можуть сховати їх у Білорусі і сказати: "Це не наші військові", - наголосив Волошин.

Як відомо, навчання "Захід 2017" відбуватимуться в Білорусі від 14 до 20 вересня. У НАТО вважають, що у навчаннях може бути задіяно понад 100 000 військовослужбовців. А також може відбутися навчання з ядерної зброї. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація