Росіяни наполягають на будівництві трубопроводу в обхід України, а європейці не заперечують - Forbes

Якщо трубопровід "Північний потік 2" буде побудований, то це - погані новини для України.

Росіяни наполягають на будівництві нового трубопроводу в обхід України, а європейці не заперечують. Українцям ненависна ця ідея. Але європейських політиків і керівників енергетичних компаній це, схоже, анітрохи не турбує.

Про це пише Кеннет Рапоза на сайті видання Forbes.

"Якщо трубопровід "Північний потік 2" буде побудований, то це погані новини для України. Це погано для "Нафтогазу". Росія буде обходити нас у майбутньому, якщо його побудують", - заявив Андрій Коболєв, генеральний директор "Нафтогазу", компанії, яка отримує більшу частку своїх доходів від транзиту російського газу в Європу. "Нафтогаз" становить майже 10% ВВП України.

У неділю Європейська комісія отримала мандат на проведення переговорів з Росією про будівництво газопроводу, так званого "Північного потоку 2" через Балтійське море. Там вже є газопровід "Північний потік 1". Цей буде закладений поряд з ним. Постачальник цього газу, здебільшого, російський державний газовий гігант "Газпром", говорить, що це спосіб забезпечити Європу постачанням природного газу, якщо це необхідно. Але політичні лідери та керівники газової промисловості України, наприклад, Коболєв, вважають, що Росія використовує цей трубопровід, і ще один, який будує з турецькою BOTAS Petroleum, щоб знизити залежність від України як транзитної країни для поставок газу в південну Європу. Деякі вважають, що таким чином Росія хоче покарати Україну за те, що вона зближується з Європою і віддаляється від Росії.

"Комісія затвердила мандат, і сьогодні ми повинні представити його країнам-учасницям", - сказав віце-президент Європейської комісії та комісар з енергетичних питань Марош Шефчович. Він сказав, що комісія, швидше за все, перегляне плани щодо будівництва трубопроводу у вересні.

Вчора міністр енергетики Росії Олександр Новак заявив інформаційному агентству ИТАР-ТАСС, що він ще не бачив документа, на основі якого комісія буде приймати рішення. "Наша позиція полягає в тому, що це комерційний проект в рамках приватного сектора", - сказав він.

Україна і Росія практично перебувають у стані війни з 2014 року, коли проросійський президент Віктор Янукович відмовився від європейського торгової угоди на користь більш дешевого російського природного газу. Коли стало ясно, що Володимир Путін порадив Януковичу відмовитися від європейської угоди, сотні тисяч вийшли на вулиці на знак протесту. Януковича позбавили посади. Революція Євромайдану, одна з багатьох в Україні після здобуття Незалежності, в кінцевому результаті, призвела до того, що Росія анексувала Крим після "голосування" місцевих жителів про відокремлення від Києва, на думку Європи і США - це також сталося за порадою Москви. Вашингтон і Брюссель ввели санкції щодо російських енергетичних і фінансових компаній за підтримку сепаратистів на сході України, регіоні, який, на думку Росії, є частиною її сім'ї.

"Це сімейний спір з міжнародними наслідками. Росія вважає, що Захід втручається в її будинок. Україна і Захід думають інакше. Це завідомо програшна битва, від самого її початку три з половиною роки тому", - йдеться на шпальтах видання. 

Європейські санкції не поширюються на енергетичні компанії або, принаймні, не забороняють будівництво трубопроводів в Європу.

Будівництво планується почати в 2019 році. Трубопровід з'єднає Росію з Німеччиною через Балтійське море. Капітальні витрати оцінюються приблизно в 10 мільярдів євро.

6 червня "Газпром" заявив, що уклав угоду з кредитного фінансування на суму 6,65 млрд євро. Кредит повинен профінансувати до 70% проекту. У Німеччині беруть участь дві компанії. Ангела Меркель була прихильником нового президента України Петра Порошенка, неодноразово зустрічалася з ним, щоб обговорити мирний процес з Росією і фінансову допомогу. Партнерами "Газпрому" в цьому новому проекті стали "Engie" (Франція), OMV (Австрія), "Shell" і німецькі компанії "Uniper" і "Wintershall".

Нагадаємо, що раніше повідомлялося, що глава уряду Литви Саулюс Сквярнялис запевнив, що його країна підтримає позицію щодо недоцільності будівництва газопроводу "Північний потік-2", яким Росія хоче постачати газу в Німеччину і Європу в обхід України.

ВідеоКоболєв розповів, як перемога "Нафтогазу" проти "Газпрому" вплине на гаманці українців

Залиште свій коментар