Росіяни не вірять Мєдвєдєву

Опитування показало, що росіяни впевнені, що всі реформи Мєдвєдєва - лише спосіб витратити гроші і відстояти владу.

Два головних починання президента Дмитра Мєдвєдєва - реформа МВС і модернізація країни не вселяють надій більшості росіян. Реформу зімітують, а кошти на модернізацію розкрадуть, впевнені росіяни, але це їх звичайний підхід - очікувати найгіршого, кажуть соціологи.

Хоча більшість росіян вже давно побоюються міліції і не вірять їй, розпочата президентом Дмитром Мєдвєдєвим реформа органів МВС теж не викликала у них ентузіазму. Хоча президент встиг звільнити 17 генералів і оголосив про великий скорочення штату міліції, 66% росіян так чи інакше упевнені, що ніяких серйозних результатів ця реформа не дасть.
Про це свідчить опитування "Левада-центру": 11% росіян вважають президентські ініціативи "відлунням боротьби за владу", 28% опитаних назвали реформу "імітацією", а ще 27%, хоч і розгледіли в тому, що відбувається "ознаки деякого оздоровлення", вважають, що основ роботи МВС вони поки не стосуються. У те, що президент справді почав радикальну реформу МВС, вірять 26% росіян. Опитування проводилося з 26 лютого по 2 березня 2010 р., опитано 1600 респондентів.

При цьому нинішній стан справ у міліції людей не задовольняє - це теж видно з соціологічних опитувань. За даними "Левада-центру", довіряють міліції лише 30%, а 67% росіян її побоюються. За рівнем недовіри громадян МВС випереджає всі інші органи влади, констатує заступник гендиректора "Левада-центру" Олексій Гражданкін. Але і відчуття безнадії зрозуміле, каже він: реформи МВС затіваються постійно, попередню боротьбу з перевертнями в погонах оголошував тодішній міністр Борис Гризлов, але ніяких результатів росіяни не бачать. А співробітник центрального апарату МВС зробив такий висновок з опитування: росіяни до ладу не розуміють, що відбувається з МВС, але і самі співробітники не розуміють, що означають реформи, про які говорять.

Ще не викликає ентузіазму і мєдвєдєвська модернізація, показує те ж опитування "Левада-центру": 16% вважають її черговим способом розкрадання державних коштів, практично стільки ж росіян (17%) бачать у ній "тільки розмови". І лише 10% і 11% опитаних очікують від модернізації морального відродження країни на основі православних цінностей або побудови правової держави з вільною ринковою економікою.

Причина таких результатів почасти в тому, що Мєдвєдєв не сприймається як самостійний політик (у грудні 2009 р. 30% респондентів заявили, що влада знаходиться в руках прем'єра Володимира Путіна, і лише 12% - що в руках Мєдвєдєва), а значить, немає довіри до його слів, говорить Гражданкін. До того ж у суспільстві накопичилася втома від економічних і соціальних реформ, виникла "деяка інерційність".

Такі поняття, як "реформа", "модернізація", "демократія", в очах дуже багатьох дискредитовані, погоджується член правління "Інсора" Євген Гонтмахер, але соціологи бачать 10-15% громадян, налаштованих позитивно. І це, за його словами, достатня кількість, адже ці люди активні і готові "транслювати" ідеї далі.

Читайте також:

Мєдвєдєв підтвердив, що вони з Путіним "однієї крові"

В Омську в день приїзду Мєдвєдєва прибрали афішу "Чекаємо на тебе, веселий гном"

Новорічний мультфільм про Путіна і Мєдвєдєва шокував світ (ВІДЕО)

Мєдвєдєв: без Путіна криза була б гіршою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: