Росіяни не живуть, а виживають: російський політолог розповіла про наслідки санкцій

За словами політолога, Путін зіпсував відносини з Заходом і перестав бути гарантом виживання та забезпечення інтересів для політичної еліти.

Російський політолог і доктор історичних наук Лілія Шевцова заявила, що росіяни зараз не живуть, а виживають, оскільки рецесія перейшла в затяжну та болісну економічну кризу.

Так російський політолог прокоментувала введені санкції в інтерв'ю виданню Новое Время.

"Ще на початку 2015 року 60% російських громадян говорили, що санкції на них не впливають, але вже до кінця 2015 року щочетвертий росіянин зізнався, що вони впливають сильно, особливо антисанкції. Росія зараз не живе, а намагається вижити", - заявила Лілія Шевцова.

За її словами, країна увійшла не тільки в стадію рецесії, рецесія переходить у затяжну, болісну, драматичну економічну та соціальну кризу.

Є три сфери, на які "найболючіше" вплинули санкції, саме в них лежить російський бюджет, який і потрапив під удар.

"Перша - російські банки та підприємства, державні та приватні, не можуть рефінансувати борг за рахунок зовнішніх запозичень, а це саме той ринок, завдяки якому виживала російська економіка. Друга - військово-промисловий комплекс, він тримався за рахунок імпорту західних технологій. Третя - не закуповуються західні технології для газової та нафтової промисловості, саме на ньому і побудований бюджет Росії: на 60-70% він наповнюється за рахунок цих надходжень", - повідомила політолог.

Також вона зазначила, коли Путін зіпсував відносини з заходом, він перестав бути гарантом виживання і забезпечення інтересів для політичної еліти і цим же піддав загрозі їхні інтереси.

"Влада (Росії - ред.) розуміє, що внутрішні ресурси підтримання та відтворення режиму починають вичерпуватися. Система та режим (Росії - ред.) перейшли у стадію агонії, вона може тривати довго. І рік, і два, і 10, і 20 років", - додала Шевцова.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: