Росіяни та грузини - не вороги

Російський і грузинський народи не змінили ставлення один до одного в результаті серпневого збройного конфлікту в Південній Осетії.

Більшість громадян цих країн зайняла жорсткіші позиції в оцінці дій керівництва країни-сусіда.

Про це свідчать дані опитуванні Всеросійського центру вивчення громадської думки.

Більшість росіян (69%) не змінила ставлення до грузинів після південно-осетинського конфлікту, в Грузії більшість опитаних (71%) також повідомляють, що не стали відноситися до росіян гірше або краще.

При цьому 50% респондентів з Росії заявили, що погіршилося їх відношення до Грузії як до держави. У Грузії, у свою чергу, таку оцінку Росії дають 64% опитаних.

І хоча громадяни обох держав досить оптимістично дивляться на перспективу відновлення добросусідських відносин (39% росіян - "скоро налагодяться", 48% грузин - "налагодяться коли-небудь"), шляхи розвитку двосторонніх зв'язків росіяни і грузини бачать по-різному.

Так, більшість респондентів в РФ упевнена, що оптимальний варіант розвитку Грузії - це або союз з Росією (42%), або збереження нейтралітету (30%).

У Грузії позитивно до перспективи тісної "дружби" з російським сусідом відноситься лише 11% населення, а більшість респондентів підтримує вступ держави в НАТО (52%).

Опитування проводилося в РФ 13 і 14 грудня 2008 року в 42 областях, краях і республіках, опитано 1600 осіб. У Грузії опитування проведено 1-13 грудня. Опитано 1000 людей по всій країні.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: