Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Росіяни відмовилися від спільного з американцями обходу колишього приміщення посольства РФ в Сіетлі

Дії Вашингтона законні та не виходять за рамки Віденської конвенції про консульські відносини, - переконують американці.

Державний департамент США звертався з пропозицією до співробітників російської дипмісії провести спільний обхід приміщення, де раніше знаходилося консульство РФ в Сіетлі.

Про це заявила офіційний представник відомства Ванесса Еккер в коментарі "Голосу Америки".

"Не було ніякого вторгнення. Ми навіть російську сторону запросили брати участь і супроводжувати нас в обході резиденції. Вони відмовилися від цього запрошення", - зауважила представник Держдепартаменту.

Представникам американської адміністрації навіть довелося просвердлити замки на дверях будівлі, яку до 24 квітня займало російське консульство в Сіетлі.

Але російський МЗС у своєму Твіттері розповсюдив відео, заявивши, що представники американських спецслужб намагаються вторгнутися на територію російського консульства.

Фотогалерея Отруєння Скрипаля: російські дипломати вже залишили лондонське посольство (7 фото)

Однак, як зазначила Еккер, дії Вашингтона законні та не виходять за рамки Віденської конвенції про консульські відносини.

"Сполучені Штати відкликали свою згоду на роботу консульської установи Росії в Сіетлі. Ми це зробили у відповідь на використання російським урядом хімічної зброї на території Великобританії. Об'єкт зараз не користується дипломатичним статусом і засобами захисту", - додала вона.

ВідеоЧастина російських дипломатів, які виїхали з США, стежили за мігрантами-втікачами з Росії – CNN

У США новий розвідницький скандал. За даними телеканалу CNN, частина дипломатів, яких витурили зі Штатів минулого місяця, стежили за втікачами з Росії та їхніми родинами. Серед них принаймні одна особа, яка приїхала до США з новим паспортом та іменем за програмою захисту ЦРУ.

Частина російських дипломатів, які виїхали з США, стежили за мігрантами-втікачами з Росії – CNN

Нагадаємо, спецслужби Великої Британії встановили особи підозрюваних у токсичному нападі на екс-розвідника Сергія Скрипаля та його доньку Юлію. Їхніх імен не розголошують, проте вважають, що вони пов'язані з Кремлем.

5 березня стало відомо, що у Великій Британії колишній російський розвідник Сергій Скрипаль потрапив у лікарню після серйозного отруєння невідомою речовиною. Дружина колишнього співробітника ФСБ Олександра Литвиненка заявила, що ситуація зі Скрипалем "дуже схожа на те, що сталося з її чоловіком". Як відомо, він помер 2006 року в результаті отруєння полонієм.

14 березня прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей оголосила про вислання з країни 23 дипломатів РФ і про скасування візиту глави російського МЗС Сергія Лаврова у країну через отруєння в Солсбері колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля. У відповідь РФ оголосила персонами нон ґрата 23 британських дипломатів. 26 березня слідом за Британією низка країн заявили про видворення російських дипломатів. Серед них і Україна.

10 квітня стало відомо, що Юлію Скрипаль виписали з лікарні, а її батько вийшов з критичного стану. Організація із заборони хімічної зброї дійшла висновку, що влада Великої Британії правильно ідентифікувала речовину, якою було отруєно російського екс-розвідника Сергія Скрипаля та його доньку Юлію. Організація із заборони хімічної зброї підтвердила російське походження "Новачка".

Залиште свій коментар

Вибір редакції