Росіяни відпустили сомалійських піратів, які раніше захопили їх танкер

Морський спецназ, який взяв піратів у полон, обеззброїв злочинців і висадив їх у гумовий човен на місці інциденту.

Міноборони РФ офіційно підтвердило інформацію про те, що полонені сомалійські пірати, які брали участь у захопленні танкера "Московський університет", були відпущені на свободу.

Морський спецназ, який взяв піратів у полон, обеззброїв злочинців і висадив їх у гумовий човен на місці інциденту. Засоби навігації, якими користувалися пірати, були конфісковані. У човні було встановлено радіомаяк, сигнал від якого пропав приблизно через годину після звільнення.

Голова прес-служби військового відомства полковник Олексій Кузнєцов заявив, що рішення відпустити піратів було пов'язано з недосконалістю міжнародної нормативно-правової бази. Відповідно до Конвенції з морського права, капітан БПК "Маршал Шапошников" міг або відпустити полонених, або передати їх в руки російського правосуддя, і вибрав перший варіант. Суддя міжнародного трибуналу ООН з морського права Анатолій Колодкін вважає, що це рішення "було погоджено з органами влади РФ".

Діловодство про напад на "Московський університет" було ускладнено тим, що ніхто з членів екіпажу захопленого танкера не бачив нападників особисто - команда забарикадувалася в одному з відсіків. Відповідно моряки не могли пізнати злочинців, які у свою чергу заявили, що самі знаходилися в заручниках у піратів і на борт російського танкера висадилися з їхнього примусу.

Напад на танкер "Московський університет" з 23 російськими моряками на борту було скоєно в Аденській затоці 5 травня. Операція зі звільнення судна була проведена вранці 6 травня великим протичовновим кораблем "Маршал Шапошников", з якого на танкер висадився морський спецназ. При штурмі одного з піратів було вбито, 10 загарбників взяті в полон. Спочатку повідомлялося, що їх відправлять до Росії і судитимуть за піратство.

Читайте також:

Росіяни звільнили захоплений піратами танкер за 22 хвилини

Сомалійських піратів доставлять до Москви

Російські військові під час визволення танкера вбили одного з піратів

Росіяни звільнили свій танкер від піратів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: