Росіяни як і американці - товсті й агресивні

Епоха холодної війни відійшла в минуле, і росіяни стали все більше і більше схожими на своїх колишніх "ворогів" американців, заявляє канадський учений.

Епоха холодної війни вже в минулому, і росіяни стали все більш схожими на своїх колишніх "ворогів" - американців. Про те, в чому виявляється ця, парадоксальна на перший погляд схожість, пише в Globe and Mail директор канадського Martin Prosperity Institute при університеті Торонто Річард Флоріда.

Свої висновки Річард Флорід зробив, вивчаючи росіян в Москві, де він на запрошення відвідав Російський молодіжний інноваційний конвент, на якому також виступали автор бестселера "Мегатренди" Джон Нейсбітт, глава Garage Technology Ventures Гай Кавасакі і мільярдер Річард Бренсон.

На думку Річарда Флоріди, по-перше, в Росії, як і в США, все велике. Люди поводяться шумно і агресивно, багато хто з них страждає від "чуми XXI століття" - надмірної ваги. Російські дороги, як і американські, забиті автомобілями. А в мегаполісах всі вулиці обвішані рекламними щитами, що пропонують придбати товари класу люкс.

Але особливо в США і Росії схожі молоді люди і жінки, вважає доктор Флоріда. Не дивлячись на стереотип, що американки носять зручний одяг, а вбираються тільки дружини мільярдерів і зірки Голлівуду, автор статті стверджує, що американські жінки носять одяг від кращих дизайнерів, як і росіянки. Причому і в тому, і в іншому випадку, вони носять не оригінальну продукцію, а копії, найчастіше зроблені в Китаї.

Кинулося в очі Річарду Флоріду і схожість молоді. На його думку, російські молоді люди, що відмінно володіють англійською мовою, заточені під кар'єрні звершення, одягнені в джинси і футболки, озброєні iPhone, практично нічим не відрізняються від своїх західних ровесників. Велика кількість молодих людей відрізняє гаряче завзяття до підприємництва. На думку автора статті, в Росії вже сформувався обширний клас творчо мислячих людей, і їх кількість стрімко зростає.

Росіяни, як і американці, з кожним роком ускладнюють процес отримання віз, багатоступеневі перевірки в аеропортах, включаючи процедуру роззування. Крім того, жителі двох країн солідарні в своєму підозрілому ставленні до незнайомця, який надумався би фотографувати в готелі або ресторані.

І Росія, і США абсорбовані глобальною економікою, що перевершує їх за величиною, виділяючи такі мегарегіони, як Пекінсько-шанхайський коридор, вісь Мумбаї-Бангалор, Великий Торонто і його околиці.

Відзначимо, що за даними опитувань, проведених в 2008 році, американці стали краще ставитися до Росії. Звичайно, не все ще ідеально в цій області, але симпатизуючих Росії в США стало більше. 48% американців відносяться до Росії позитивно, а 46% - негативно.

У той же час росіяни до США як і раніше ставляться з великою підозрою. В опитуванні, проведеному в квітні Всеросійським центром вивчення громадської думки, лише 6-9% назвали США дружньою Росії країною. Тоді в опитуванні переміг Китай. А серед країн, які виявилися близькі США за кількістю респондентів, що вважають їх дружніми, виявилися Казахстан, Індія і Франція.  

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: