Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Росіяни затримали жителя Аляски, який приплив із США на човні

Він вийшов у відкрите море близько двох тижнів тому, повідомила російська влада.

Російські прикордонники затримали на Чукотці громадянина США, який приплив з Аляски на човні. Спочатку повідомлялося, що американець нібито попросив політичний притулок у Росії - проте ця інформація не підтвердилася, передає Російська служба BBC.

Офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова заявила, що чоловіка звати Джон Мартін, і він заблукав за складних метеоумов. Вона також розповіла, що "після перевірки усієї інформації встановлено, що американець зареєстрований в штаті Аляска, проживає в Анкориджі. Він подорожував річкою Юкон штату Аляска на особистому одномісному човні і вийшов у відкрите море близько двох тижнів тому". За її словами, американського громадянина виявили 1 серпня в районі мису Ньямбі.

"Його підібрали на човні виснаженого і доправили спочатку в (район) Лаврентія, а потім в Анадир. Зараз його опитали, про політичний притулок він не просив", - розповіло джерело ТАСС.

У генконсульстві США у Владивостоці повідомили, що працюють над вирішенням ситуації в контакті з місцевою владою.

Близькість Чукотки до Аляски зробила її дуже чутливим регіоном під час "Холодної війни".

Це другий найменш населений регіон Росії (50 500 жителів) з нерозвиненою інфраструктурою. Багато сільських жителів досі покладаються на полювання і оленярство.

Вибір редакції