Росіяни звільнили захоплений піратами танкер за 22 хвилини

Командир групи російських бойових кораблів в Аденській затоці розповів, як вони відбили "Московський університет" у піратів.

Операція зі звільнення російського танкера "Московський університет" з полону сомалійських піратів тривала всього 22 хвилини.

Як розповів командир групи російських бойових кораблів в Аденській затоці капітан 1 рангу Ільдар Ахмеров, успіх цієї операції був зумовлений її раптовістю.

"З 4:13 до 4:35 (за київським часом) ми раптово штурмували танкер під прикриттям артилерійського вогню і стрілецької зброї з корабля "Маршал Шапошников" з висадкою штурмових груп на борт танкера", - зазначив Ахмеров.

"Пірати, фактично, були взяті зненацька, оскільки не очікували з нашого боку таких рішучих дій", - додав він.

Крім того, екіпаж військового корабля постійно психологічно тиснув на піратів, через радіозв'язок висуваючи їм вимоги залишити борт захопленого судна, здати зброю, звільнити заручників, а також що жодного викупу вони не отримають.

При цьому, за словами командира, практика в Аденській затоці свідчить, що якщо пірати вже пробралися на танкер, то "викурити" їх звідти дуже складно і буває практично неможливо.

Як повідомлялося раніше, під час визволення танкера було затримано 10 піратів, серед них є поранені. Одного пірата було вбито.

У Слідчому комітеті прокуратури Росії спочатку заявили, що мають намір доставити захоплених піратів до Москви, де їх судитимуть, але через деякий час сказали, що з цим "не поспішатимуть".

Читайте також:

Сомалійських піратів доставлять до Москви

Російські військові під час визволення танкера вбили одного з піратів

Росіяни звільнили свій танкер від піратів

Ісламські бойовики захопили "столицю піратів" у Сомалі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: