Росіяни звинуватили канадське посольство у шпигунстві

Посольство запровадило нові анкети для силовиків, запитання в яких здалися росіянам намаганням дізнатися секретну інформацію. Посольство цікавлять навіть ім'я та по батькові командира частини заявника.

Російський союз туріндустрії (РТС) звернувся до російського МЗС зі скаргою на канадське посольство і звинуваченні останнього в прихованому шпигунстві.

РТС не влаштував список питань, на які пропонується відповісти претендентам на канадську візу. Про це заявила прес-секретар союзу – Ірина Туріна.

Зокрема, пояснила Тюріна, мова йде про питання, які стосуються служби пошукачів в силових структурах.

"Крім самого факту служби росіянина в армії, міліції або в розвідувальній організації посольство цікавлять період служби (місяць і рік), рід військ і номер підрозділу, його місцезнаходження, ранг заявника і докладний опис його обов'язків, а також прізвище, ім'я та по батькові командира частини ", - зазначила прес-секретар союзу.

За словами Тюріної, у разі якщо заявник відповість на всі ці питання, він може потрапити під дію статті 283 КК РФ ("Розголошення державної таємниці"). Крім того, представник РТС згадала і ряд інших "образливих" вимог, які, на її думку, виходять за рамки візових процедур. Які саме вимоги Тюріна мала на увазі, вона не пояснила.

Тюріна також розповіла, що пункти, які викликали у РТС сумнів, містяться тільки в новій версії анкет. Поки, пояснила вона, діє перехідний період, протягом якого в посольстві будуть приймати старі версії анкет. Коли саме цей період завершиться, прес-секретар союзу не стала уточнювати.

Про реакцію міністерства закордонних справ Росії на звернення РТС поки нічого невідомо.
За офіційними даними Росстату, за першу половину 2010 року до Канади з метою туризму виїхали більше двох тисяч людей.

Читайте також:

Британська розвідка використовувала сперму для секретних повідомлень

У Москві спіймали румунського шпигуна

"Російський зрадник" відмовився жити в Британії і повернеться на батьківщину

Ізраїльського "ядерного шпигуна" випустили з в'язниці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: