Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Росіянку ув'язнили на 7 років за СМС про підготовку до війни з Грузією

Вирок був винесений ще в березні 2016 року, проте досі про це ніде не повідомлялося.

Росіянку Оксану Севастіді засудили до семи років позбавлення волі за звинуваченням у державній зраді.

Причиною кримінального переслідування стали SMS-повідомлення, які вона відправила в 2008 році, незадовго до війни з Грузією. Жінка писала своєму приятелеві в Грузії, що бачила в Сочі потяг з військовою технікою, який рухається у бік Абхазії, передає Медуза.

Про цю кримінальну справу "Медузі" розповів адвокат Іван Павлов, який захищає засуджену.

Наголошується, що Краснодарський крайовий суд виніс їй вирок ще в березні 2016 року, проте досі про це ніде не повідомлялося.

Видання виявило в базі даних суду картку справи, при цьому в самій картці імені засудженої немає. Стало відомо, що справу було розглянуто ще 3 березня 2016 року суддею Володимиром Кобзевим.

Своєю чергою, адвокат Павлов домагається звільнення Севастіді. Він також повідомив, що у вироку докладно описані події, які передували війні з Грузією — зокрема, вказані номери військових частин і види техніки, яку перевозили залізницею.

"З точки зору інформаційної значущості і чутливості відомостей її смски, якщо порівняти з вироком, — як крапля і море", — розповів адвокат.

Видання також повідомляє, що у листопаді 2014 року була засуджена і мешканка Сочі Катерина Харебава, яка також відправила SMS своєму приятелеві, побачивши пересування російської військової техніки у бік Абхазії незадовго до війни в Грузії. Краснодарський крайовий суд засудив її до шести років ув'язнення за "шпигунство". Справу розглядав той же суддя Володимир Кобзев, який займався справою Оксани Севастіді.

Нібито Харебава, за версією звинувачення, передала відомості про пересування військової техніки військовому представнику Грузії і тим самим розкрила державну таємницю. Пізніше "Меморіал" визнав Катерину Харебаву політв'язнем. Варто відзначити, що на думку правозахисників, російська військова техніка перед війною з Грузією пересувалася відкрито та її бачили багато людей — отже, інформація про такі переміщення не може бути таємною.

Нагадаємо, в окупованому Севастополі затримали колишнього військовослужбовця штабу Чорноморського флоту, який, як стверджує спецслужба, за завданням розвідки Міноборони України збирав секретні відомості про діяльність флоту.

Залиште свій коментар

Вибір редакції