Росіянку, яка поширювала українські новини в соцмережах, слідчий комітет РФ записав у "Правий сектор"

Дата публікації
Росіянку, яка поширювала українські новини в соцмережах, слідчий комітет РФ записав у "Правий сектор"

Жінку вже встигли допитати

Після обшуку у квартирі, за словами росіянки, її допитали у слідчому комітеті.

Мешканку Єкатеринбурга звинуватили в екстремізмі  через те, що вона розміщувала на своїй сторінці в соціальній мережі інформацію про Україну, в тому числі посилання на програму "Хоробрі Серця" каналу 1+1.

Як йдеться в сюжеті ТСН.19:30, слідчий комітет РФ провів обшук у квартирі росіянки і порушив кримінальну справу за статтею   - розпалювання ненависті або ворожнечі. Зараз Наталя перебуває вдома на підписці про невиїзд.

Востаннє на свою сторінку в соціальній мережі Наталія Вологженінова заходила 30-го грудня. Того дня, за її словами, у неї несподівано пропав інтернет. Майже всі записи з її сторінки зникли. Наступного ж дня, напередодні Нового року, до неї завітали зі слідчого комітету РФ.

За словами жінки, її звинуватили в екстремізмі і антиросійських настроях та приписали їй членство в УНСО і "Правому секторі".

Жінка каже, що була просто підписана на ці сторінки у соціальній мережі, щоб читати правдиві новини про події в Україні. У себе ж на  сторінці розміщувала відео українських програм і фільмів, зокрема ролики програми "Хоробрі Серця" каналу 1 + 1 і фільм, який транслював канал - "Зима, яка нас змінила" - творчої групи "Вавилон 13".

Фільми та програми, які на своїй сторінці викладала Вологженінова, ніякого стосунку до екстремізму не мають . Зокрема програма "Хоробрі серця" каналу 1+1 присвячена людям, які виявили героїзм під час подій на сході України, нічого подібного не містить – розповідає креативний продюсер продакшену 1 + 1 Наталія Якимович.

"Ці фільми,  які просто показували історію свідків, які  розповідали про певні події. Я думаю це насправді шито білими нитками і фільми тут точно ні до чого", - каже Якимович.

Підстав порушувати кримінальну справу у російської влади немає - певен експерт з права Тарас Шевченко. Ситуацію з Вологженіновою він вважає політичним замовленням. Подібними акціями російська влада намагається залякати тих, хто з нею не згоден,  вважає Шевченко.

"Окремим інструментом боротися зі свободою слова с  подібним матеріалом в Росії є законодавство про екстремізм. Це те що скопіювали колишні країни Радянського Союзу і те, що Янукович намагався зробити в Україні, - каже він.

Свої закони РФ використовує як хоче - упевнений колишній генеральний консул України в Туреччині - Богдан Яременко.

 За його словами, права в Росії взагалі немає. Тому жертвою влади може стати будь "інакомислячий" громадянин.

 "В Росії немає права. Є закон . Яскравий випадок з пані яка дивилася українські фільми, ще один приклад – Савченко. У РФ буде так, як захоче уряд", - каже він.

Після обшуку у квартирі, за словами Волгоженінової, її допитали у слідчому комітеті. Звідти відпустили додому на підписку про невиїзд.

Раніше повідомлялося, що в Росії хочуть штрафувати на 1 млн рублів за "екстремізм" у ЗМІ.

Росіянку звинуватили в екстремізмі за перегляд українських телепрограм

Росіянку звинуватили в екстремізмі за перегляд українських телепрограм
Наступна публікація