Росії передбачили втрату п'ятої частини видобутку нафти

Росії пророкують втрату за 10 років як мінімум п'ятої частини своєї здобичі нафтової галузі, яка приносить половину всіх доходів бюджету РФ.

Нафтової галузі, яка приносить половину всіх доходів бюджету Росії, потрібен новий податковий режим і понад 7 трильйонів рублів інвестицій. Якщо ж зберегти нинішній податковий режим, то за 10 років Росія може втратити як мінімум п'яту частину своєї здобичі. Про це йдеться в проекті Генеральної схеми розвитку нафтової галузі до 2020 року.

У документі подано два сценарії розвитку галузі. Перший передбачає збереження діючої системи оподаткування, що дозволить одержувати "максимальну прибутковість у поточних економічних умовах". Другий, проектний варіант, передбачає, що галузь отримає інший податковий режим, зростуть інвестиції та обсяги видобутку. Це дозволить через 10 років збільшити видобуток нафти на 6,3 відсотка до 2009 року - до 525 мільйона тонн.

Але для цього потрібно "розвести" податки для старих і нових родовищ, замінити ПВКК для нових ділянок новим податком, а для старих - знизити податкове навантаження. Якщо нічого не змінювати, такої мети Росія не доб'ється, йдеться в документі Міненерго. За плановим варіантом країна вже вийшла на пік видобутку, а в 2020 році Росія добуде всього 388 мільйонів тонн нафти і конденсату, що майже на 21 відсоток менше минулорічного обсягу.

У 2009 році Росія стала найбільшим виробником нафти в світі з видобутком 494 млн тонн. При цьому Росія посідає лише сьому позицію серед країн світу за доведеними обсягами нафти, а заділ для пошуку нових запасів нафти в Росії досить обмежений, оскільки тільки 25 відсотків ресурсів ще не виявлено. При цьому в Міненерго взагалі не очікують нових великих проектів у найближчі 10 років.

Генсхема розвитку нафтової галузі до 2020 року розробляється Міненерго за дорученням прем'єр-міністра. Міністерство розраховує, що до кінця жовтня документ потрапить в уряд.

Читайте також:

У Росії вибухнув нафтоналивний танкер

Прокуратура "пробачила" Ходорковському 20 млн тонн нафти

Чавес забезпечить Білорусь нафтою на 200 років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: